Logo
(Po-Pá, 10-17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Váš nákupní košík je prázdný. Udělejte si radost a naplňte jej krásnými dekoracemi!
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
Budiž světlo! Jak si vytvořit hygge útulno
16.12.2022 Inspirace
Budiž světlo! Jak si vytvořit hygge útulno
Víte jak si užít hygge? A jaké máte oblíbené místo u vás doma? V záplavě každodenních povinností se neztraťte a vychutnejte si každý prostý okamžik. číst celé
Letos na Vánoce bude každý mít stromek
30.11.2022 Inspirace
Letos na Vánoce bude každý mít stromek
Slyšeli jste ze svého okolí, že letos si prostě ten „velký stromek“ nemůže někdo dovolit? Že je prý „drahý, neskladný, náročný“. Jenže… všechno je tak... číst celé
8 jednoduchých kreativních nápadů, jak si vytvořit zimní vesnici
19.11.2022 Inspirace
8 jednoduchých kreativních nápadů, jak si vytvořit zimní vesnici
Vánoční čas je za námi. Nastal čas mrazivé zimy, světla je málo a s nimi dlouhé tmavé noci. I když občas slunce prosvítí přes den tmavé šedé mraky, sv... číst celé
Zobrazit všechny články
Získejte naše nejnovější příspěvky!

Přihlaste se k odběru našich nejnovějších příspěvků a bonusů!

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG pro útulnou atmosféru
  3. Inspirace
  4. Budiž světlo! Jak si vytvořit hygge útulno

Budiž světlo! Jak si vytvořit hygge útulno

Dánové si umí užít hygge dokonale. Když se jich zeptáte, co v souvislosti s hygge milují nejvíce, více jak osmdesát procent z nich vám řekne „svíčky“. Tahle „živá světla“ si vytvoříte rychle a jednoduše. Stačí je jednoduše zapálit. Na výběr jich je nepřeberné množství v různých designech, velikostech a barvách. Chcete-li mít více svíček pohromadě, naaranžujte je na jeden dekorační podnos. A pokud si chcete provonět obývací prostor, pořiďte si pár vonných svíček.

„Rozsviťte si svíčky každý den a užívejte hygge atmosféru.“

 

 

Na svíčky skvěle slouží lucerny. Pořiďte si jich několik, ať váš prostor skvěle nasvítí. Doplňte je světelnými řetězy: omotejte s nimi sloupek zábradlí, zavěste do oken nebo ozdobte staré větve. Skvělým zdrojem živého světla jsou petrolejky. Pokud máte unikátní kousek po babičce, očistěte, zrestaurujte! Skvělé kousky se dají pořídit v obchodech. Zdroj: Pinterest.

 

Hygge prožíváme všichni: třeba když lenošíme ve světle svíček. Také máte svůj oblíbený design? Cena od 17 Kč na DecoupageTvoření.cz Chci si vybrat.

Úžasné světlo si užijete z petrolejové lampy. Používám ji v létě na chalupě, když sedíme venku v noci pod nebem plným hvězd, se sklenkou báječného vína a plánujeme co prožijeme další dny. Vzpomínám na období, kdy jsem byla dítě. Na chatě jsme elektřinu neměli, a tak jsme se bez petrolejové lampy večer neobešli.

Když nastane adventní čas, rozsvěcuji petrolejovou lampu na okenním parapetu v kuchyňské a obývací části bytu, obklopím drobnými dekoracemi a užívám si její světlo. To místo je prostě kouzelně magické. V křesle se zachumlám do deky a s hrnkem horkého čaje trávím chvilky nad knihami. Tady vznikají tvůrčí nápady.

 

„Skvělým zdrojem živého světla jsou petrolejové lampy. U nich vznikají pozdější tvůrčí inspirace.“

 

 

Malé svícny se hodí kamkoliv. Na okenní parapet, stůl nebo poličky. Na trhu je široká nabídka, proto se v ní neztraťte! Světelné řetězy, to je opravdové potěšení. Tyhle se využily na uschlou starou větev. Stačilo přidat pár dalších ozdob a každý večer si užívat hygge atmosféru. Zdroj: Pinterest.

Oblíbeným místem u nás doma je okenní parapet, stůl a poličky. To nám umožňuje si užívat světlo v různých částech bytu. Někde jsou svícny se svíčkami, jinde světelné řetězy, v koutku petrolejová lampa. To je důvod, proč si vytvořit svůj vlastní kout hygge! A pokud jste posedlí fotografováním zátiší, tohle osvětlení si rozhodně užijete.

Jedna důležitá prosba: pokud opravdu spálíte hodně svíček a užíváte petrolejové lampy, větrejte! Při spálení vznikají saze, které zaplní vzduch škodlivými mikročásticemi.

 

Světelné řetězy na komodě mezi stromky, adventními koulemi, ale také na panteru s chvojím. Měkké příjemné světlo, které vytváří zátiší, je pro fotografa magnetem. Lucerny nemusejí být jen velké. Ty malé jsou pohádkově kouzelné! Zdroj: Pinterest.

 

Světelný řetěz v různé délce a vzorech. Cena od 65 Kč na DecoupageTvoření.cz. Mrknu se.

 

 „Osvětlení ze světelných řetězů vyžaduje kultivovanost. Elektřina nám umožňuje užívat si světlo kdykoliv.“

 

Přiznávám, že mi někdy dělá problém zapálit několik svíček najednou. A pak, je všechny zase zhasnout. A proto jsem si oblíbila světelné řetězy. Klidně s nimi vyplním i nádoby, které jinak slouží na svíčky. Vložte je do skleněných nádob nebo do keramických domků, které jsou v době adventu tak oblíbené. Pokud zimní panter umisťujete na zábradlí na schodech ve vnitřních prostorech obydlí, skvěle se vám bude vzhůru stoupat, a přitom dobře uvidíte. Adventní štolu na stole ozdobte měkkým teplým světlem, ať vám jídlo skvěle chutná! Jíme přeci hlavně očima, ne?

 

Oblíbené místo pro hygge atmosféru, to jsou okenní parapety. Pokud umíte malovat, vytvoříte si svůj obraz. Nezoufejte, když to není vaše disciplína. Existuje totiž množství šablon, tak je využijte! Do oken dejte rozsvícené hvězdy a skleněné vázy plné přírodnin. Zdroj: Pinterest.

 

 „Okna a okenní parapety. Oblíbené místo na výzdobu.“

 

Milujeme světlo a jeho posedlost v době nedostatku přirozeného světla v době od října do března vyplňujeme měkkým světlem ze svíček nebo z lamp (světelných řetězů, stropních svítidel). Okenní parapet ozdobte a vytvořte si útulné místo pro hygge atmosféru.

 

Kam světýlka umístit? Domečky jsou oblíbené v zimním čase, ať jsou na LED zdroj, svíčku nebo světelný řetěz. Místo najdou (nejen) na komodě, ale magickým místem jsou schody. Pokud k nim přidáte ještě lucerny a stromečky, budete si připadat jako v pohádkovém lese! Zdroj: Pinterest.

 

V zimním období nás čeká ještě hodně dlouhých tmavých nocí. Rádi si tak zpříjemníme krátké dny měkkým světlem, ať v podobě lampy, moderní designové žárovky nebo světelnou dekorací. V prostoru vytvoří kouzelnou magickou atmosféru, kde se bude „hygge“ odpočívat a pracovat.

Máme rádi domečky a kostely, které nám v dlouhých zimních dnech přinášejí kouzelné světlo. Nejen, že dokáží uklidnit mysl, ale také formují množství kreativních myšlenek, z kterých pak po celý další rok čerpáme.

 

    PŘEČTĚTE SI:

   8 jednoduchých nápadů, jak si vytvořit zimní vesnici.

 

 

 

Sbírka nejkrásnějších domků a kostelů se neustále rozrůstá, a tak samovolně přichází na řadu další krok: kombinovat je s dalšími ozdobami. Nejpoužívanějšími jsou různé stromečky: keramické, umělé, ale i přírodní, které mají omezenou dobu užití, zato ale v interiéru příjemně voní po „lese“. Drobná zvířátka už jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu.

 

„Chcete si užít kouzlo adventního času? Tyhle keramické domky a kostely jsou vám k dispozici.“

 

Domečky a kostely na svíčku, LED nebo světelný řetěz. Užijte si magickou atmosféru hygge. Cena od 119 Kč na DecoupageTvoření.cz. Vyberu si.

 

Teď už víte, jak si vytvořit hygge atmosféru. V záplavě každodenních povinností se neztraťte a vychutnejte si každý prostý okamžik. Pokud víte o hygge kavárně, stavte se na výbornou kávu; pochutnejte si na sladkém zákusku se šlehačkou. Jestli se cítíte skvěle uprostřed adventního trhu, kde vás zebou ruce od mrazu, ale prsty šťastně svíráte hrnek s teplou medovinou, neváhejte a prožijte si to! Když napadne sníh a vaše mysl se ráda toulá ulicemi adventně vyzdobeného města, pořiďte si pohodlné hygge boty!

 

Ať vás hygge neopouští po celý rok.

 

Lucie & DecoupageTvoření.cz 

 

   

Krátké dny a dlouhé noci. Příležitost pro světelné řetězy a svíčky. Tohle je prostě hygge! Zdroj: Pinterest.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Získejte naše nejnovější příspěvky!
A je to! Už vám nic neunikne.

Create. Decorate. DIY.

Vytvoř. Dekoruj. Udělej si sám.

 

2009-2023 © Copyright DecoupageTvoření.cz Všechna práva vyhrazena. Kopírování obrazového materiálu, šíření celých nebo částí textů, fotografií nebo zdrojových kódů obsažené na DecoupageTvoření, nesmí být v jakékoliv podobě využito bez výslovného souhlasu autora.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz