1. Úvod
  2. Blog
  3. Dekorujeme
  4. Jarní rozkvetlé květy magnólie
29.02.2020
Dekorujeme

Jarní rozkvetlé květy magnólie

Plechová nádoba mlékovka, s rozkvetlými květy magnólie. Nezapomeňte na roztomilé berušky!

   

Vytvořit si vlastní dekoraci během chvilky není těžké

Navzdory tomu, že si myslíte, že to zvládne jen profesionál, tak to není tak náročné, jak to vypadá. Hlavním motivem v této dekoraci jsou magnólie: svěží odstín bílé v kombinaci s pastelově růžovou. Dobře se kombinují s tmavě hnědými hnízdy s bílými vajíčky. Součástí dekorace jsou motýli ve světle růžové barvě. Doplňuje je mašle z přírodního materiálu rafie. Ale největším překvapením pro oči jsou drobné červené berušky. 

Materiál, bez kterého se neobejdete

Aranžérské pomůcky a nádoby: 1 ks plechová nádoba mlékovka, 25 g sisal - tmavě zelený, 1 ks aranžovací hmota.

Přízdoby: 2 větvičky rozkvetlé magnólie, 2 ks hnízdo s vejci (na špejli), 3 svazky konvalinek (obsahuje 5 ks stonků), 3 ks růžových motýlů z plsti, cca 8-10 ks červených berušek a cca 0,5 m rafii (pro 1 ks mašle svázané kolem nádoby).

Dekoraci zvládnete sestavit sami

Všechny přízdoby postupně vkládejte do nádoby tak, aby kompozičně vytvořilo aranžmá (viz. obrázek). Zelený sisal použijte na okraj nádoby tak, aby zakryl dolní stonky květin. Na okvětní lístky magnólie a hnízd s vejci, připevněte berušky (mají samolepící bloček; použít můžete i lepidlo z aranžérské pistole). Na přední stranu mlékovky, připevněte pomocí tavného lepidla růžové motýly. Rafii omotejte kolem nádoby a uvažte mašli.

 

Tak už víte jak na to? Materiál, který potřebujete, najdete u nás:

  • Aranžovací nádoby plechové - na výběr máte různé druhy plechových nádob (vybrala jsem mlékovku s obsahem 1,4 l, ale lze použít i kónický obal), skvěle se hodí i proutěné nádoby. Pokud použijete živé květiny, vnitřek nádoby zakryjte nepropustnou fólii odolnou proti vlhkosti a nečistotě.
  • Hnízda s vejci -přidejte hnízda s vajíčky ... v našem e-shopu naleznete zde.
  • Květiny: do truhlíku jsem použila větvičky rozkvetlé magnólie v růžové barvě a konvalinky.
  • Přízdoby ostatní - motýl z růžové plsti
  • Sisal - nezbytný pomocník pro finální úpravu. Světle zelený sisal zakryje nevzhlednou kostku aranžovací hmoty. Mašle z přírodního lýka, tzv. rafie vytvoříte jednoduchým svázáním konců.
  • Aranžérské pomůcky - nezbytným pomocníkem při tvoření je aranžovací hmota. Jedná se o suchou kostku, do níž pohodlně "zapícháte" všechny přízdoby. Je lehká a snadno se ořezává. Vázacím drátem do ní připevníte přízdoby. Můžete využít i lepicí pistoli (vhodná pro připevnění materiálu na plochu nádoby).

Bc. Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky
Tvořivé nápady do e-mailu.
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
2009-2020 © Copyright DecoupageTvoření. Všechna práva vyhrazena. Kopírování obrazového materiálu, šíření celých nebo částí textů, fotografií nebo zdrojových kódů obsažené na DecoupageTvoření, nesmí být v jakékoliv podobě využito bez výslovného souhlasu autorů.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.