Kalendář


 

2009-2018 © Copyright DecoupageTvoření. Všechna práva vyhrazena.

Kopírování obrazového materiálu, šíření celých nebo částí textů, fotografií nebo zdrojových kódů obsažené na DecoupageTvoření, nesmí být v jakékoliv podobě využito bez výslovného souhlasu autorů.


Aranžování & dekorace

Přízdoby k aranžování a dekoraci:

Truhlíky plné dekorace: Máte vám truhlík, který byste chtěli vyzdobit? Vyberte si z dřevěných nebo proutěných!

E-shop: aranžérské přízdoby s květinami a plody. Přidejte zvířátka nebo postavičky.

Barevné stuhy na svázání mašlí, ovázání nádob nebo na zavěšení dekorace.

 

Mohlo by vás zajímat

 Ubrousky s bylinami a levandulí, v koších, ve svazku nebo v přírodě.

 Aranžování. Návrhy jak aranžovat pro letní období.

 Techniky a návody pro decoupage. Víte, co potřebujete pro decoupage?

 Letní speciál - s návody a blogem pro letní tvoření.

 Věnečky: vyberte si ze slámových nebo proutěných věnců.

 

Letní speciál & DEKO

Dekorace (aranžmá do nádob, košů, truhlíků, věnců).

Fotogalerie a návody tvoření (jak zdobíte vy?).

Nejnovější články (fotogalerie, návody pro tvoření).

 


JARNÍ speciál & DEKO
Další nápady ...

Průběžně přidáváme další jarní a velikonoční tvoření pro JARNÍ a VELIKONOČNÍ speciál & DEKO. Používám jen materiál dostupný na našem e-shopu. Proto si jej můžete snadno objednat a vytvořit zcela stejnou nebo podobnou dekoraci do vašeho interiéru. A ten interiér může být v rodinném domě, chalupě, panelovém domě u vás doma nebo "dočasný" pobyt v pokoji na penzionu, návštěvě u přátel, pobyt u příbuzných.

Těšit se můžete na:

 • velikonoční lísku plnou vajíček, slepičky a kohoutka, doplněnéno květinami (zařazeno od 1.3.2018)
 • nebo
 • truhlík z palmového listí s krokusy, kuřátky, zajíci a ovečkou (zařazené od 6.3.2018)
 • nebo 
 • plechový truhlík s ptáčky v jarních barvách, s krokusy a hnízdem vajíček (zařazené od 11.4.2018)
 • nebo
 • mlékovku, jako vázu s růžovými magnóliemi, bílými konvalinkami, hnízdem vajíček a beruškami (zařazené od 14.5.2018)
 • nebo
 • džbán, jako vázu pro růžové lilie, fialky a berušky (připravujeme na květen).
 • džbán s fialkami a hnízdem vajíček (připravujeme na květen).
 • džbán s magnólií a žlutými krokusy (připravujeme na červen).

Jednotlivé dekorace budeme přidávat postupně, nezapomeňte proto sledovat naše stránky.

Krásné jarní tvoření vám přeje DecoupageTvoření.cz

  

 Bc.Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz, aktualizace 14.5.2018

   


 

Rozkvetlá magnólie

Mlékovka plechová, s rozkvetlými květy magnólií. Nezapomeňte na roztomilé berušky!

Vytvořit si jarní dekoraci během několika minut není těžké. Já jsem si zvolila barevného odstín, kde převahu má žluto-bílá. Ano, jsou tam i bílé konvalinky nebo fialové svazky fialek. A dodají také celé dekoraci přirozený nádech plnosti barev. Hlavním motivem v této dekoraci zůstávají ptáčci - hned dva. Každý má jiný postoj, takže se dají dobře kombinovat. Součástí dekorace je hnízdo se třemi vejci, jednoduché květy ve žluté a přírodní proutěná koule. 

Co potřebujete:

Aranžérské pomůcky a nádoby: 1 ks mlékovka, 25 g tmavě zelený sisal, 1 ks aranžovací hmota.

Přízdoby: 2 větvičky rozkvetlé magnólie, 2 ks hnízdo (na špejli), 3 svazky konvalinek (obsahuje 5 ks stonků), 3 ks růžových motýlů z plsti, cca 8-10 ks červených berušek, cca 0,5 m rafii (pro 1 ks mašle svázené kolem nádoby).

Postup:

Všechny přízdoby postupně vkládejte do nádoby tak, aby kompozičně vytvořilo aranžmá (viz. obrázek). Na okvětní lístky magnólie nebo hnízda s vejci, přilepte berušky. Na přední stranu nádoby mlékovky, připevněte pomocí tavného lepidla motivy růžových motýlů. Z rafie uvažte kolem nádoby mašli.

E-shop:

Bc.Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz, 14.5.2018


Truhlík jarní, s ptáčky

Truhlík plechový, s ptáčky a barevnými květy krokusů, konvalinek a fialek.

Vytvořit si jarní dekoraci během několika minut není těžké. Já jsem si zvolila barevného odstín, kde převahu má žluto-bílá. Ano, jsou tam i bílé konvalinky nebo fialové svazky fialek. A dodají také celé dekoraci přirozený nádech plnosti barev. Hlavním motivem v této dekoraci zůstávají ptáčci - hned dva. Každý má jiný postoj, takže se dají dobře kombinovat. Součástí dekorace je hnízdo se třemi vejci, jednoduché květy ve žluté a přírodní proutěná koule. 

Co potřebujete:

Aranžérské pomůcky a nádoby: 1 ks truhlík plech 18x12x9 cm, 25 g tmavě zelený sisal, 1 ks aranžovací hmota.

Přízdoby: 2 ks ptáček zeleno-bílá, 1 ks hnízdo (na špejli), svazek bílých a žlutých krokusů (1 svazek obsahuje 12 ks stonků), 3 ks oranžových jednoduchých květů, svazek konvalinek (obsahuje 5 ks stonků), 1 ks koule réva Ø 5 cm, cca 0,5 m stuha ve žluté (pro 1 ks mašle uvázaná kolem truhlíku).

E-shop:

Bc.Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz, 11.4.2018


Truhlík velikonoční

Truhlík z palmového listí s krokusy, kuřátky, zajíci a ovečkou.

Velikonoční období: ano, to je doba plná žlutých kuřátek, slepiček a kohoutků. Ta malá drobná zvířátka probouzejí život kolem nás. Tentokrát jsem tmavě hnědý truhlík chtěla hodně zvýraznit a proto jsem do něj zvolila přízdoby vč. květin do žluté barvy: spousty malých kuřátek a žluté krokusy - to je hlavní symbol této dekorace. Doplnila jsem je dvěma zajíci s ovečkou, bílými konvalinkami a krokusy. 

Jednoduchá a stylová dekorace pro velikonoční období. Dejte si ji na stůl, vedle mísu barevných vajíček, do vázy větvičky rozkvetlých jabloní. Také už vnímáte probouzející se přírodu?

A víte, že na tuto dekoraci vynaložíte 330 Kč? (cena platná ke dni 6.3.2018). Je to hodně nebo málo za "originální dekoraci" vlastnoručně vyrobenou? Opravdu potřebujete kupovat dekoraci z hyper/super marketu, o kterých nevíte, kdo - kde - jak - a  za jakých podmínek, ji vyrobil? 

Co potřebujete:

Aranžérské pomůcky a nádoby: 1 ks truhlík z palmového listí 20x12 cm (v hnědé barvě), 25 g tmavě zelený sisal, 1 ks aranžovací hmota.

Přízdoby: 1 ks ovečka bílá, 2 ks zajíců, 9 ks kuřátka (žlutá) vel. 4,5 cm (prodáváme v balení po 6 ks/bal.),  1 svazek krokusy žluté (obsahuje 12 ks stonků), 1 svazek krokusy bílé (obsahuje 12 ks stonků), 3 ks stonek konvalinka, 1 ks koule bílá Ø 3,5 cm, 1-2 ks květiny filc ve světle zelené.

E-shop:

 • Aranžovací nádoby proutěné - v e-shopu naleznete různé druhy proutěných nádob. Zvolila jsem na tuto dekoraci truhlík 20x12 cm Pokud použijete živé květiny, vnitřek nádoby zakryjte nepropustnou fólii odolnou proti vlhkosti a nečistotě.
 • Přízdoby zvířátek - ozdoby kuřátka, slepice, kohout, ovečka, ptáčci, zajíci, berušky, hnízda s vajíčky... v našem e-shopu naleznete v různých motivech v jedné kategorii.
 • Přízdoby květin - výběr z oblíbených jarních květin. Do truhlíku jsem použila svazek žlutých krokusů a bílých krokusů a svazky konvalinek.
 • Přízdoby ostatní - květ ze zeleného filcu nebo ratanové koule o Ø 3,5 cm v bílé. 
 • Sisal a rafie - nezbytný pomocník pro finální úpravu. Tmavě zelený sisal zakryje nevzhlednou kostku aranžovací hmoty. 
 • Aranžérské pomůcky - nezbytným pomocníkem při tvoření je aranžovací hmota. Jedná se o suchou kostku, do níž pohodlně "zapícháte" všechny přízdoby. Je lehká a snadno se ořezává. Vázacím drátem do ní připevníte přízdoby. Můžete využít i lepicí pistoli (vhodná pro připevnění figurek, větviček rostlin).

Bc.Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz, 6.3.2018


Dřevěná líska

Kohout, slepice, konvalinky, magnólie v červené.

Připravila jsem si dřevěnou lísku. Zkrátka ... líska je pravá pro velikonoční tvoření. Vyplnit ji lze jen třeba dostatečným množstvím malovaných vajíček, podestlané na slámě. Pokud slámu v tomto ročním období neseženete, nahraďte ji rafií. Stačí ji nastříhat na menší části a rozdíl nepoznáte. 

"Chybí mi úchyty po stranách", přemýšlela jsem nahlas. Takové ty "dekorační", které nepotřebujete mít pevné. Jsou jen pro krásu, žádné praktické využití od nich nečekejte. Vzala jsem široký provaz a ustřihla z něj dvě stejné délky. Jednoduchým uzlem jsem je po stranách připevnila k lísce. Spokojeně jsem nad tím nápadem pokývala hlavou.

Velikonoční období je plné kuřátek. Já mám ale nyní chuť připravit dekoraci do červené. Proto místo barvy žluté, vybírám dekorace do červena.

Slepice s kohoutkem totiž mají své vole i hřebínek v červené (a tělo v bílé se strakatým vzorem). A proto jsem přidala červenou větvičku magnólie a květy bílých konvalinek. Vzala jsem i červené jablíčka a žluté citrony. Hnízdo s vajíčky nesmí u slepičky chybět. Mini květináčky s plnými vajíčky dodávají celé dekoraci vzdušnost a styl malého hospodářství. Celou lísku jsem ovázala červeno-bílou kostkovanou stuhou.

"Stále jen tomu něco chybí", přemítala jsem nahlas a otáčela celou dekoraci dokola. "Co by jen mohlo na té lísce chybět?", namáhala jsem si svojí hlavu. "Mám to!", vrhla jsem se znovu do velké bílé krabice, abych ty malé tvorečky našla. V ruce už držím průhlednou plastovou krabičku, ve které berušky ne větší než 1,3 cm, svojí zářivou červenou barvou, dodají celé dekoraci na svěžesti. Opatrně stahuji ochranou fólii na lepení a lepím je z větší části na lísku, přidám na květináček, citron. 

Tahle dekorace je na parapetu okna. Zatím je tu sama, ale já už se pouštím do další...

Co potřebujete: 1 ks dřevěná líska 24,5x14,5x12,5 cm + 2 ks provázků (každý o min. délce 35 cm a min. Ø 0,5 cm), 1 ks kohoutek a slepička pr.4,5 cm, 1 ks hnízdo vajíček, 1 bal. hnízdo se 3-mi vajíčky, 1 bal. hnízdo s bílými vajíčky, 4 ks červených jablíček, 4 ks mini květináčků Ø 3,5 cm; 5 - 7 ks berušek, 3 ks žlutých citronů, 4 ks stonek konvalinka, 1 ks větvičky magnolie/červená, 2 snopy obilí, 2 m stuhy kostka červeno-bílá. 25 g světle zelený sisal, 5 ks rafie nebo 1 ks aranžovací hmota + 2 ks rafie (viz. Tip**).

Tip**: dva tipy, jak na výplň v dřevěné lísce:

Tip 1: 1 ks aranžovací hmoty + 2 ks rafie. Protože líska má po celém obvodu viditelné otvory, nemůžete dovnitř použít nevzhlednou aranžovací hmotu. Musíte ji nějak "zakrýt". A protože líska má být v ideálním případě vyplněna slámou (tak pěkně by z ní měly koukat kousky slámy jako někde na farmě), můžete ji buď vyplnit nastříhanou rafií v různé délce a nahoru (tam, kde bude zakryta) odříznout část z aranžovací hmoty, kterou zakryjete sisalem. Do aranžovací hmoty pak připevníte všechny dekorace, které při manipulaci nevypadnou.

Tip 2: 5 ks rafie. Celou lísku můžete vyplnit pouze svazky smotaných rafií. Potřebovat na lísku uvedenou v postupu budete cca 5 ks. Nechejte je smotané, aby se do nich daly správně upevňovat přízdoby. Poskládáte je do lísky a vršek nádoby zakryjte sisalem. Postupně přidávejte všechny přízdoby: některé do rafie "zapíchnete", jiné jen volně na vrch položíte. Nevýhodou je, že musíte být při manipulaci opatrní, aby některé přízdoby nevypadly. Nespornou výhodou však je, že po velikonočních svátcích celou dekoraci lépe rozeberete a zůstane vám spousty materiálu, který upotřebíte na jiné činnosti. Třeba rafii použijete na uchycení štítků s popisy obsahu, kterými ovážete lahve nebo sklenice se zavařeninami.

E-shop:

Bc.Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz, 1.3.2018


Věnec z vajíček

Výroba velikonočního věnce jinak. Použijte polystyrénová vejce.

Věnec nemusí být jen z pleteného proutí, ale vytvořit si jej můžete z netradičního materiálu. Já jsem zvolila tvar vejce z polystyrénového materiálu. Můžete využít různé velikosti dle toho, jakou velikost věnce (průměr) chcete vytvořit. 

Polystyrénová vajíčka potřete lepidlem na decoupage a na ně připevněte kousky novin tahem štětce. Nechte důkladně zaschnout. Po zaschnutí přikládejte vajíčka k sobě a pomocí lepicí pistole je připevněte k sobě ve tvaru věnce. Vytvořte nejdříve dvě dolní řady a na ně postupně přidejte horní řadu. Mezi sebou důkladně lepidlem z tavicí pistole zafixujte. Svazek květin (krokusy, fialky, narcisy, aj.) připevněte lepidlem z tavicí pistole v dolní části. Ovázejte stuhou a zavěste.

Co potřebujete: na věnec Ø 25 cm spotřebujete 35 ks polystyrénových vajíček Ø 4 cm/v.6cm (tyto vejce najdete je zde), barevnou stuhu d.100 cm, kousky novinového papíru (na polepení), lepidlo na decoupage, svazek květin (krokusy, fialky, magnólie, aj.), nůžky, tavicí pistole, 3-5 ks lepicích tyčinek (dle náročnosti spojů mezi vajíčky).

E-shop:

 • Polystyrénová vejce - v e-shopu naleznete různé velikosti.
 • Lepidlo - použila jsem decoupage lepidlo vhodné na lepení novinového papíru, ubrousků, aj. na podklady vhodné na polystyren.
 • Přízdoby květin - výběr z oblíbených květin: krokusy, fialky, magnólie, narcis, aj.
 • Stuhy - ovázejte barevnou stuhou na zavěšení. Výběr z barev, velikostí a materiálu.
 • Aranžérské pomůcky - nezbytným pomocníkem je lepicí pistole. Náhradní náplně, tzv. lepicí tyčinky, vám umožní jednotlivá vajíčka k sobě přilepit. Během minutky je lepidlo zaschlé.

Bc.Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz, 18.4.2017

Velikonoční miska

Kuřátka, zajíci, kohoutek, slepička.

Pro jarní období vymyslíte cokoliv, inspirujte se přírodou. Chvilku ji pozorujte a zjistíte, které květiny první vytahují své listy a květy z chladné země, která zvířata jsou první aktivní. Ráno poslouchejte, jak ptáci už časně štěbetají. Na venkově za plotem už běhají kuřátka a slepice z kohoutem se vydávají i do polí, kde právě uhánějí zajíci. To všechno pak dejte do jedné misky a vznikne z toho třeba tahle nápaditá dekorace.

Co potřebujete: 1 ks plechová nádoba s uchy s nápisem "Garden", 1 ks kohoutek a slepička pr.4,5 cm, 3 ks zajíci, 9 ks žlutých kuřátek, 1 ks hnízdo s hnědými vajíčky, 1 ks koule ratan bělená, 5 -6 ks berušky, 5 ks květ filc/zelená, 10 ks stonek konvalinka, 3 ks větviček magnolie/červená, 5 ks tulipán/červený, 3 klasy obilí pšenice, 25 g světle zelený sisal, 1 ks aranžovací hmota.

E-shop:

 • Aranžovací nádoby z plechu - v e-shopu naleznete různé druhy plechových nádob. Já jsem pro tuto dekoraci zvolila misku s uchy a nápisem "Garden". Můžete ji využít i pro živé květiny. Do vnitřku nádoby vložte nepropustnou fólii odolnou proti vlhkosti a nečistotě.
 • Přízdoby zvířátek - ozdoby kuřátka, slepice, kohout, ovce, ptáčci, berušky, hnízda s vajíčky... v našem e-shopu naleznete v různých motivech v jedné kategorii.
 • Přízdoby květin - výběr z oblíbených jarních květin. Pro tuto dekoraci zvolte červený tulipán, přidejte větvičky červené magnólie a stonky konvalinek.
 • Sisal - nezbytný pomocník pro finální úpravu. Sisal zakryje nevzhlednou kostku aranžovací hmoty.
 • Aranžérské pomůcky - nezbytným pomocníkem při tvoření je aranžovací hmota. Ničím jiným ji nenahradíte. Jedná se o suchou kostku, do níž pohodlně "zapícháte" všechny přízdoby. Je lehká a snadno se ořezává. Vázacím drátem do ní připevníte přízdoby. Můžete využít i lepicí pistoli.

Bc.Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz, 17.4.2017


Čajová konev 2.

Fialky, magnólie a konvalinky. Už jste při toulkách jarní přírodou obdivovali bílé, růžové nebo červené magnólie? Nebo jste pod spadlým listím našli drobné zelené lístky s fialovými květy fialek? A už jste našli konvalinky v lesích? A proč tyto jarní rostliny nedat dohromady? Magnólie roste jako strom a najdete ji v okrasných zahradách pěstitelů nebo v zámeckých zahradách. Drobné květiny fialek jsou na každé vlhčí půdě; konvalinky jsou chráněné, takže je určitě netrhejte. Protože vám tyhle živé květiny dlouho nevydrží, našla jsem na trhu od výrobců jejich umělou podobu.

Do čajové konve dejte větvičku růžové magnolie, 2 svazky fialek a 5-6 stonků konvalinek, ovažte je tmavým zeleným sisalem zespodu. Vytvoříte jim "lůžko", které zakryje okraj konve a stonků. Aby dekorace lépe držela, vyplňte vnitřek konve pomačkanými novinami (nebo můžete použít aranžovací hmotu) a přidejte vytvořený svazek z květin. Teprve po té do něj umístěte hnízdo z rafie a vajíčka v hnědé. Přidejte do hnízda malá kuřátka ve žluté. Celý svazek tím oživíte. Nakonec rozviňte rafii, délka jejích provázků by měla být dlouhá alespoň 0,75 m a ovažte ji kolem konve na mašli.

Co potřebujete: čajová konev plechová, 1 větvička růžové magnólie, 2-3 svazky fialek, 5-6 stonků konvalinek, 1 ks hnízda s vajíčky v hnědé, 3 ks malých žlutých kuřátek, 25 g zelený sisal, 50 g rafie (na uvázání mašle), aranžovací hmotu (můžete nahradit i pomačkaným novinovým papírem) a vázací drát.

E-shop:

 • Aranžovací nádoby z plechu - v e-shopu naleznete různé druhy plechových nádob. Já jsem letos vybrala čajové konve, džbány, zahradní konve a misky. Můžete je využít jako vázu pro řezané květiny. Pro živé květiny do vnitřku nádoby vložte nepropustnou fólii odolnou proti vlhkosti a nečistotě.
 • Přízdoby zvířátek - ozdoby kuřátka, slepice, kohout, ovce, ptáčci, berušky, hnízda s vajíčky... v našem e-shopu naleznete v různých motivech.
 • Přízdoby květin - výběr z oblíbených jarních květin fialek, krokusů, magnólie, tulipánů, konvalinek, aj.
 • Sisal - nezbytný pomocník pro finální úpravu. Sisal zakryje nevzhlednou kostku aranžovací hmoty. Pomocí rafie můžete truhlík ovázat a svázat mašli.
 • Aranžovací pomůcky - nezbytným pomocníkem při tvoření je aranžovací hmota. Jedná se o suchou kostku, do níž pohodlně "zapícháte" všechny přízdoby. Je lehká a snadno se ořezává. Vázacím drátem do ní připevníte přízdoby. Můžete využít i lepicí pistoli.

Bc.Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz, 10.4.2017

 


Čajová konev 1.

Fialky a tulipány. Oblíbené květiny jarního období. Jsou to obvykle první květiny, které se po zimě probouzí a půdu pokryjí svými barevnými květy. V nabídce je můžete nalézt v několika odstínech: fialové, bílé, červené. Tento rok je aranžuji zejména do plechových dekorací: přidávám je do čajových konviček, zahradní konve, džbánu s potiskem 3D květin nebo misek s nápisem Garden.

Co potřebujete: čajová konev plechová, 5 ks bílých tulipánů, 3 svazky fialek (fialová), 10 ks klasů pšenice (sušená), 3 ks motýlů, 3 ks hnízda s vajíčky, 3 ks barevní ptáčci, 25 g zelený sisal, 50 g rafie (na uvázání mašle), aranžovací hmotu a vázací drát.

E-shop:

 • Aranžovací nádoby z plechu - v e-shopu naleznete různé druhy plechových nádob. Já jsem letos vybrala čajové konvičky, džbány, zahradní konve a misky. Můžete je využít jako vázu pro řezané květiny. Pro živé květiny do vnitřku nádoby vložte nepropustnou fólii odolnou proti vlhkosti a nečistotě.
 • Přízdoby zvířátek - ozdoby kuřátka, slepice, kohout, ovce, ptáčci, berušky, hnízda ptáčků v našem e-shopu naleznete v různých motivech.
 • Přízdoby květin - výběr z oblíbených jarních květin fialek, krokusů, magnólie, tulipánů, konvalinek, aj.
 • Sisal - nezbytný pomocník pro finální úpravu. Sisal zakryje nevzhlednou kostku aranžovací hmoty. Pomocí rafie můžete truhlík ovázat a svázat mašli.
 • Aranžovací pomůcky - nezbytným pomocníkem při tvoření je aranžovací hmota. Ničím jiným ji nenahradíte. Jedná se o suchou kostku, do níž pohodlně "zapícháte" všechny přízdoby. Je lehká a snadno se ořezává. Vázacím drátem do ní připevníte přízdoby. Můžete využít i lepicí pistoli.

Bc.Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz, 3.4.2017


Návod Šikovné ruce - Kohoutci

Šikovné ruce (návody na výrobu dekorací): Kohoutci

Jaro je krásným obdobím, kdy se všechno po zimě probouzí. Mám ráda ty první květiny, zpěv ptáků, první jarní deštík i mlhy, bublající potok, první včelky. A to mi dává inspiraci na zdobení ošatek nebo košů květinami a figurkami. Pro jarní a velikonoční čas jsem vybrala figurky kohoutků.

Postup: Figurky kohoutů použijeme do proutěného koše v patina bílé barvě. Jejich úžasná červená barva na kohoutku a voleti, s bílým tělíčkem, se mi náramně líbila.

S červenou mašlí bude v koši vypadat svěže. Jako základ do košíku jsem na dno vysypala dvě malé hrsti písku (aby se košík při manipulaci nezvrhl); na písek dala aranžovací hmotu pro suchou dekoraci (abych do ní mohla připevnit přízdoby) a celý povrch zakryla tmavě zeleným sisalem (připevněte jej drátkem nebo skobičkami). Sisal dodá aranžmá nádech přirozenosti.Do pozadí jsem naaranžovala květiny konvalinek s jejich malými bílými "zvonečky", přidala srdce z jemného ratanu ve výrazné hnědé barvě. Na něj jsem připevnila pomocí tavné pistole figurky kohoutků, použila na dozdobení mini květináčky z terakoty (připevněte jej tavnou pistolí nebo zeleným drátem) a navázala červené mašle: jednu s kostkami v bílo-červené a druhou v čistě červené.

Pomůcky a materiál, který potřebujete na vytvoření této dekorace: proutěný košík v patina bílé, aranžovací hmotu, dvě hrsti písku, tmavý zelený sisal, srdce z jemného ratanu, svazek konvalinek, 2 ks figurek kohoutek, 3 ks mini květináčků z terakoty vel. 3,5 cm; červenou stuhu š. 2 cm a kostkovanou stuhu v červeno-bílé š. 1 cm (cca o délce 30 cm pro 1 ks mašle). Na uchycení dekorací použijeme drát nebo skobičky a lepicí pistoli.

Pozn. pokud se po rozkliknutí na obrázek objeví hlášení "tento produkt nenalezen", je toto zboží vyprodáno (jedná se o sezónní kolekci). Děkujeme za pochopení.

Datum vydání: 27.3.2015, Autor: Bc. Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz


Návod Šikovné ruce - košík ptáček II.

Šikovné ruce (návody na výrobu dekorací): Košík ptáček II.

A další inspirace pro jarní tvoření s ptáčky: roztomilé figurky ptáčků v kombinaci se žlutými krokusy.

Postup: Figurky ptáčků jsem použila do malého bílého košíku. Na dno jsem dala do sáčku hrst písku (kvůli stabilitě košíčku) a na něj položila aranžovací hmotu, do které se dají jednotlivé přízdoby připevnit. Aranžovací hmotu jsem překryla světle zeleným sisalem. Na rukojeť košíku jsem přivázala svazek žlutých krokusů (12 ks) a ovázala je mašlí se zelené juta stuhy. Pomocí tavné pistole jsem vytvořila základ pro hnízdo z větví Glabrum - ty poskládejte do tvar "voru" ve velikosti průměru košíku. Vytvoříte tak stabilní základ pro hnízdo ptáčka s vajíčky. Na na tento základ dejte z rafie hnízdo, ptáčka a 3 ks strakatých hnědých vajíček (hnízdo rafie můžete použít z balíčku s vajíčky). Na krokusy můžete přidat i motýla (nejlépe v hnědé barvě, aby ladil barevně do celého aranžmá) a "sem tam" umístit červené berušky.

Pomůcky a materiál, který potřebujete na vytvoření této dekorace: proutěný košík v bílé barvě, aranžovací hmotu, hrst písku, světlý zelený sisal, svazek žlutých krokusů (12 ks), balení strakatých hnědých vajíček, 4 ks větve Glabrum, 1 ks hnědý ptáček 5 cm, juta stuhu zelenou š. 5 cm (cca o délce 30 cm pro 1 ks mašle). K dozdobení motýl (hnědý nebo žlutý) a červené berušky. Na uchycení dekorací použijeme drát nebo skobičky a lepicí pistoli.

Pozn. pokud se po rozkliknutí na obrázek objeví hlášení "tento produkt nenalezen", je toto zboží vyprodáno (jedná se o sezónní kolekci). Děkujeme za pochopení.

Datum vydání: 1.4.2015, Autor: Bc. Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz


Návod Šikovné ruce - Beránek

Šikovné ruce (návody na výrobu dekorací): Beránek & kuřátka

Pro mě beránek i kuřátka představují symbol jara (nejen Velikonoc) a mám ráda, když je vidím na pastvinách (beránky či ovečky) a malá kuřátka jak "sviští" za mámou po zahradě a snaží se jí napodobit ve sběru červíků, travin, aj. Do celého oranžmá se snažím vždy kombinovat max. 3 barvy, aby celá dekorace působila jednotně. A protože je jaro symbolem nového života, vždycky mi to přináší inspiraci na zdobení ošatek nebo košů květinami a figurkami. Pro tento čas jsem vybrala figurky beránka a kuřátek.

Postup: Figurky beránka & kuřátek použijeme do proutěné ošatky s uchy v přírodní barvě (může být klidně i bez "uchou").

Jako základ do košíku jsem na dno vysypala dvě malé hrsti písku (aby se ošatka nezvrhla); na písek dala aranžovací hmotu pro suchou dekoraci (abych do ní mohla připevnit přízdoby) a celý povrch zakryla světle zeleným sisalem (připevněte jej drátkem nebo skobičkami). Sisal celý nevzhledný povrch z aranžovací hmotou zakrytje. Na vrch položte svazek oranžových krokusů a několik stébel klasů pšenice, přidejte bílého beránka a mezi tyto přízdoby udělejte hnízdo z rafie pro malá kuřátka a několik bílých strakatých vajíček (zkrátka ne všichna kuřátka se vylíhla). Všechny přízdoby připevněte tavnou pistolí. Na okraj ošatky přivažte bílou stuhu a okraje ještě dekorujte oranžovými květinami z plsti. Aranžmá tak bude působit svěžeji.

Pomůcky a materiál, který potřebujete na vytvoření této dekorace: proutěnou ošatku s uchy v přírodní barvě, aranžovací hmotu, hrst písku, světle zelený sisal, svazek oranžových krokusů, 1 ks bílého beránka, 5 ks žlutých kuřátek vel. 4,5 cm, 5 ks bílá strakatá vejce, rafii, bílou stuhu š. 2 cm (cca o délce 30 cm pro 1 ks mašle), 3 ks květiny z plsti oranžová. Na uchycení dekorací použijeme drát nebo skobičky a lepicí pistoli.

Pozn. pokud se po rozkliknutí na obrázek objeví hlášení "tento produkt nenalezen", je toto zboží vyprodáno (jedná se o sezónní kolekci). Děkujeme za pochopení.

Datum vydání: 27.3.2015. Autor: Bc. Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz


Jarní dvorek: plný květin a zvířátek

Do plechového truhlíku, který je dostatečně velký, jsem se rozhodla vložit celý vesnický dvorek.  Je opravdu hodně bohatý na květiny a zvířátka.

Plechový truhlík je nutné nejprve vyplnit aranžovací hmotou. Ta slouží jako podklad, do které lze připevnit všechny figurky, květiny a jiné přízdoby. Aranžovací hmotu vložte do truhlíku (tak, aby byl celý vyplněný) a přebytečný materiál odřežte nožem. Horní povrch pokryjte bílým běleným sisalem tak, aby šedá aranžovací hmota nebyla vidět.

A nyní můžete začít dekorovat přízdobami. Figurky velké husy i malé husičky, beránka a mnoho žlutých kuřátek jsem připevnila pomocí tavné pistole. Do pozadí jsem vybrala svazky žlutých narcisů a bílých konvalinek. Přidala jsem i žluté obilí, které celou dekoraci květin zdůraznilo. K jejím stonkům ještě můžete dát malé žluté kvítky. Místo mezi zvířátky jsem vyplnila zelenými jablky a proutěnou koulí z révy. Ty připevníte tak, že z jedné strany propíchnete aranžérský drátek nebo jej omotáte ze strany koule a druhou strani zapíchnete do aranžérské hmoty. Na okraj truhlíku přidejte ze stuhy uvázanou mašli. Celý truhlík omotejte sisalovým drátem. Všechny přízdoby jsou dostupné na e-shopu:

E-shop: přízdoby květin narcisy, konvalinky nebo obilí naleznete v květinách. Figurky kuřátka, beránek, husa velká a malé husičky najdete také v přízdobách. Aranžovací pomůcky, jako aranžérská hmota, sisal i stuhy naleznete také v aranžování. Plechový truhlík hledejte v předmětech k dekorování.

Datum vydání: 25.2.2016, autor DecoupageTvoření.cz, Všechna práva vyhrazena. Žádná část textu ani fotografie nesmí být využita bez výslovného souhlasu autora.


Archiv článků ...

Další nápady tvoření pro JARNÍ a VELIKONOČNÍ speciál & DEKO, 

hledejte v archivu článků zde.

Šikovné ruce a spousty nápadů vám přeje DecoupageTvoření.cz