Kalendář


 

2009-2017 © Copyright DecoupageTvoření. Všechna práva vyhrazena.

Kopírování obrazového materiálu, šíření celých nebo částí textů, fotografií nebo zdrojových kódů obsažené na DecoupageTvoření, nesmí být v jakékoliv podobě využito bez výslovného souhlasu autorů.


Aranžování & dekorace

Přízdoby k aranžování a dekoraci:

Truhlíky plné dekorace: Máte vám truhlík, který byste chtěli vyzdobit? Vyberte si z dřevěných nebo proutěných!

E-shop: aranžérské přízdoby s květinami a plody. Přidejte zvířátka nebo postavičky.

Barevné stuhy na svázání mašlí, ovázání nádob nebo na zavěšení dekorace.

Štítky

Ubrousky na techniku decoupage   Decoupage návod   Decoupage tvoření  Akrylové barvy Aranžování dekorací Aranžovací hmota Předměty pro decoupage Inspirace pro tvoření Plechová konev Věnce z proutí Lepidlo na decoupage Návod na decoupage Papírový provázek pro TwistArt tvoříme z papírových provázků Jak zdobit věnec  Přízdoby pro dekorace Ubrousky pro decoupage Nápady na aranžování Dřevěné předměty k dekorování, na decoupage

 

Podzimní speciál & DEKO

Dekorace (aranžmá do nádob, košů, truhlíků, věnců).

Fotogalerie a návody tvoření (jak zdobíte vy?).

Nejnovější články (fotogalerie, návody pro tvoření).

 


Inspirujte se: galerie, články » Podzimní speciál & DEKO
Slunečnice

SLUNECNICE 17a OZ.jpgPokud máte rádi velké a nápadité květy, je slunečnice se svými žlutými květy nepřehlédnutelná. Květe od července do října. Najdeme ji nejen na zahradách, ale také na širých polích, kde je pěstována zejména pro slunečnicový olej a semena. Do Evropy slunečnici přivezli v 16. stol. Španělé. Pochází však se severní Ameriky a najdeme ji nejen v odstínu žluté, ale také temně hnědé, rudé. Slunečnice své květy otáčí po celý den za sluncem. Slunečnicová semínka se přidávají do pečiva, salátů, dají se i pražit s cukrem. Z čerstvých listů si připravíte lahodný čaj. Na semínkách se pochutnají zejména v podzimním a zimním období ptáčci - milují je zejména sýkorky. 

Slunečnice přitahuje brouky, motýly a létavý hmyz, zejména čmeláky, kteří milují sladký nektar. Proto jsme tento motiv použili na amfóru, přidali i motiv zelených listů břečťanu, omotali rafií. Tato dekorace nám zdobila místo na skříňce. 

E-shop: hotové výrobky z naší dílny na prodej. Všechny předměty k dekoraci, přízdoby/rafie, sisal - vyberte si. Nezapomeňte na barvy, a také na lepidla a laky.

Rubrika:


SLUNECNICE 37 OZ SLUNECNICE 31 OZ SLUNECNICE 24 orez OZ SLUNECNICE 34 OZ SLUNECNICE 44 OZ SLUNECNICE 35 detail OZ SLUNECNICE 21 vaza OZ SLUNECNICE 36 detail OZ

Teplé tóny podzimu - mochyně

     Mochyně pochází z jižní Evropy. Její správný název je "mochyně židovská třešeň". Lidově se používají také názvy mořská višeň, židovská višeň, židovská jahoda, liščí jablko, měchuňky. Typická je svým velkým oranžovými až červenými uzavřenými kalichy s bobulí uvnitř. Listy na stoncích opadávají, ale kalichy zůstávají až dlouho do zimy (v zámrazu na sněhové pokrývce vypadají fantasticky). Mochyně tvoří souvislé porosty a na zahradě vytvoří zářivá oranžová zákoutí. 

      Její kalichy se podobají čínským lampionům. Je oblíbená především do sušených vazeb, a protože ji můžeme využít s motivy z ubrousků, použijeme ji na různé krabičkydřevěné tácy nebo boxy, do kterých uložíme malé zahradní nářadí

E-shop: motiv ubrousku "mochyně". Všechny dekorace pro aranžování - vyberte si.


Mochyně 01 Mochyně 02 Mochyně 03 Mochyně 04 Mochyně 05 Mochyně 06 Mochyně 07 Mochyně 08

Lovecká sezóna

    Začínáme loveckou sezónou. Lovecká sezóna byla oblíbená především v knížecích rodech a má velice bohatou historii, kterou naleznete snad na všech hradech a zámcích u nás (lovecké salónky, trofeje aj.). A tak jsme si trochu tradiční myslivosti přenesli i k nám domů - nahánění v zámeckém parku psy s motivem podzimních plodů a listí (kaštany, žaludy, dubové listí).    

     S nadcházejícím podzimem, který je tradičně u nás spjat s honitbou v duchu mysliveckých tradic, dozráváním vinné révy nebo oblíbeným hledáním hub v našich lesích, vzniká mnoho podzimních dekorací. Na dekoraci jsme použili bělený sisal, barevnou sušenou kukuřici a do vázy vložili listy břečťanu.  

E-shop: motiv ubrousku "plody a listy lesa"; použít můžete různé rozměry rámečků a pláten. Všechny dekorace pro aranžování - vyberte si.


Lovecky hon 01 Lovecky hon 02 Lovecky hon 03 Lovecky hon 04

Oliva

  

 

Materiál

  • Tác dřevěný na chléb (kolekce vyprodána)
  • Dóza na čaj, kávu, cukr, aj. (kolekce vyprodána)
  • Stojánek na dochucovadla, světlý (kolekce vyprodána)
  • Ubrousek Olivové dózy a olivová větvička, béžové pozadí (kolekce vyprodána)
  • Decoupage lepidlo Pasuto, 250 ml
  • Decoupage lak Pasuto, 250 ml
  • Akrylová barva Rubens bílá, 750 ml (odstín č. 102)
  • Špičaté a hlavně ostré nůžky
  • K dekoraci: svazky oliv, rafie (přírodní lýko), zelený nebo žlutý ubrus či běhoun na stůl

Postup:

1. Dřevěný tác, dózu a stojánek na čaj, kávu, aj. natřeme z jedné strany bílou barvou (tam, kde budeme nanášet celý motiv ubrousku "olivové dózy"). Bílou barvu nanášíme proto, neboť lépe vynikne detail obrázku. Necháme důkladně zaschnout. 

2. Na bílou barvu naneseme postupně tři vrstvy lepidla (jednotlivé vrstvy necháme důkladně zaschnout nejlépe 5 hodin). Poté přiložíme horní tištěnou vrstvu ubrousku s motivem "olivové dózy", přiložíme pečící papír a přežehlíme žehličkou. Dbáme na to, aby se lepidlo teplotou po celém obvodu vsáklo. Tam, kde se lepidlo nevsáklo, naneseme lepidlo štětcem. Opět necháme důkladně zaschnout.

3. Pomocí nůžek vystřihneme jednotlivé motivy větviček oliv na ubrousku. Oddělíme horní tištěnou vrstvu ubrousku a přiložíme na polotovary. Pomocí štětce, lepidlem celý obrázek přelepíme a vyhladíme. Necháme lepidlo zaschnout a poté ještě jednou lepidlem zafixujeme. Necháme důkladně zaschnout nejlépe do druhého dne.

4. Pomocí štětce přelakujeme lakem všechny výrobky (v nabídce lesklý nebo matný). Můžeme také použít laky ve spreji (doporučujeme předmět vložit do papírové krabice, aby rozptyl laku nešel na ostatní předměty kolem). Necháme zaschnout cca 60 minut a poté celý proces ještě minimálně 2x zopakujeme.

5. Na ozdobu: větvičky oliv svážeme rafií (my jsme použili 3 svazky na jedno svázání). Větvičky naaranžujeme na stůl volně mezi ostatní nádobí. Můžeme jej svázat společně s ubrousky a vložit na talíř.

     Přes stůl dáme zelený a žlutý běhoun, přidáme svázané větvičky oliv (použijeme na svázání přírodní lýko rafii), tác, dózu i stojánek umístíme na stůl. Použijeme jej na chleba, olivové oleje, příbory, ubrousky, cukrovinky, kořenky apod. a pozveme své přátele ke stolu. Uvidíte jak budou překvapeni originální výzdobou.

  Bc. Lucie Ryšavá, DecoupageTvoření.cz, 2.8.2011