Kalendář


 

2009-2017 © Copyright DecoupageTvoření. Všechna práva vyhrazena.

Kopírování obrazového materiálu, šíření celých nebo částí textů, fotografií nebo zdrojových kódů obsažené na DecoupageTvoření, nesmí být v jakékoliv podobě využito bez výslovného souhlasu autorů.


Aranžování & dekorace

Přízdoby k aranžování a dekoraci:

Truhlíky plné dekorace: Máte vám truhlík, který byste chtěli vyzdobit? Vyberte si z dřevěných nebo proutěných!

E-shop: aranžérské přízdoby s květinami a plody. Přidejte zvířátka nebo postavičky.

Barevné stuhy na svázání mašlí, ovázání nádob nebo na zavěšení dekorace.

Štítky

Ubrousky na techniku decoupage   Decoupage návod   Decoupage tvoření  Akrylové barvy Aranžování dekorací Aranžovací hmota Předměty pro decoupage Inspirace pro tvoření Plechová konev Věnce z proutí Lepidlo na decoupage Návod na decoupage Papírový provázek pro TwistArt tvoříme z papírových provázků Jak zdobit věnec  Přízdoby pro dekorace Ubrousky pro decoupage Nápady na aranžování Dřevěné předměty k dekorování, na decoupage

 

Podzimní speciál & DEKO

Dekorace (aranžmá do nádob, košů, truhlíků, věnců).

Fotogalerie a návody tvoření (jak zdobíte vy?).

Nejnovější články (fotogalerie, návody pro tvoření).

 


Inspirujte se: galerie, články » Zimní/Adventní speciál & DEKO
Truhlík s ptáčky

Ptáčkové v truhlíku. Oblíbenou figurkou pro aranžování jsou různé druhy ptáčků. Hodí se do zimních i jarních dekorací. Můžete je nahradit i motivy z ubrousků, které naleznete na našem e-shopu nebo internetu. Podívejte se, jak tvořím do truhlíku já. Tenhle nápad s bílými ptáčky ze srotimentu e-shopu je kombinovatelný pro každé z období.

Co potřebujete: Truhlík v patina bílé 20x12 cm, 3 ks ptáčků v bílé, 2 ks jablíček malých, 5 ks muchomůrek malých, bílé koule v počtu 5 ks malých a 3 ks středních, 2 ks hloh žluto-červených, 2 ks květ Cedar Rose, 2 ks snop Khus Possy, 4 ks šiška Douglaska, 2 m papírového provázku v hnědé barvě (nebo stuhu) na ovázání truhlíku, aranžovací hmota pro suchou vazbu, kousek bílého sisalu, aranžovací drát zelená.

Na dekoraci mimo truhlík: 1 ks muchomůrka velká, 5-6 ks šišek Douglaska, 3 ks červených jablíček, 3 ks koule ratan bílá Ø 5 cm, 3-4 ks větve bělené Pepe Cone.

Návod: Do truhlíku vložíme aranžovací hmotu (upravíme dle velikosti). Zakryjeme ji bílým sisalem, aby žádná část kostky nebyla vidět. Rovnoměrně umístíme ptáčky, které zafixujeme lepidlem z tavicí pistole. Konce šišek omotáme aranžovacím drátem, který zapíchneme do aranžovací hmoty mezi dekoraci. Přidáme na zápichu umístěná jablíčka, muchomůrky a hloh. Do rohu truhlíku lepidlem z tavicí pistole připevníme snopy a květ Cedar Rose. Zbylá místa mezi dekorací zakryjeme velkými a středními bílými koulemi. Celý truhlík ovážeme provázkem z papíru (nebo použijeme látkovou stuhu). Truhlík vynikne nejlépe na tmavém pozadí, ideálně na tmavším podkladu dřeva.

E-shop:

 • Základ truhlíku - máme v e-shopu ve dvou variantách (já jsem použila patinu bílou). Základ je uvnitř potažen nepropustnou fólií odolnou proti vlhkosti a nečistotě. Aranžovat do něj můžete dle své fantazie.
 • Přízdoby ptáčků - ozdoba bílý ptáček v našem e-shopu naleznete v různých motivech.
 • Přízdoby muchomůrek - ozdoby muchomůrek nebo mini jablíček jsou vhodným doplňkem v každém aranžování.
 • Sušené květy a šišky - v zimním období na e-shopu k dostání široký výběr šišek (smrk, borovice, douglaska). Oblíbené květy Cedar Rose již po celý rok.
 • Sisal a stuhy - nezbytný pomocník pro finální úpravu. Sisal zakryje nevzhlednou kostku aranžovací hmoty a ze stuh vyrobíte různé velikosti mašlí. Já jsem ale tentokrát použila papírový provázek.
 • Aranžovací pomůcky - nezbytným pomocníkem při tvoření je aranžovací hmota. Ničím jiným ji nenahradíte. Jedná se o suchou kostku, do níž pohodlně "zapícháte" všechny přízdoby. Je lehká a snadno se ořezává. Vázacím drátem do ní připevníte i sušené plody. Můžete využít i lepicí pistoli.

 

Bc.Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz, 13.2.2017 


Truhlík ptáček 01 Truhlík ptáček 02 Truhlík ptáček 03 Truhlík ptáček 04 Truhlík ptáček 05 Truhlík ptáček 06 Truhlík ptáček 07

Zimní saně

Zimní saně. Bez nich by se to v zimě neobešlo. Mají je rádi dospělí i děti, neboť na nich v zimě sjíždějí zasněžené kopce mezi mezemi. A když staré dřevěné rohačky nechají před chalupou přes noc, kdy na ně nasněží; babička na ně položí misku plnou oříšků a sušeného ovoce pro ptáčky. Ty pane mají pak hostinu! Povídala babička, že je nechali ve stodole a na jaře v nich objevili malé hnízdo sýkorek. Podívejte se, jak tvořím se saněmi já.

Co potřebujete: Saně z proutí, 3 ks ptáčků, 2 ks jablíček, bílé koule  v počtu 5 ks malých a 3 ks středních, 9 ks šípků, 3 ks muchomůrek, hrušku z proutí, 2 ks otýpky (Snop Khus Possy), 2 ks květ Cedar Rose, 1 m červené stuhy (na mašli), 2 ks šišky Douglaska, 7 ks stébel obilí pšenice, aranžovací hmota pro suchou vazbu, kousek bílého sisalu, aranžovací drát zelená.

Návod: do vnitřku saní vložte aranžovací hmotu (zbytek okrojte nožem), zakryjte ji bílým sisalem. Na okraj saní připevněte drátem nebo papírovým provázkem, svazky obilí pšenice. Do zadní části saní vložte proutěnou šišku. Přidejte ptáčky do společnho hnízda a rovnoměrně umítěte ostatní přízdoby kolem: šípky, jablíčka, muchomůrky, šišky. K připevňování použijte lepicí pistoli. Prázdné otvory mezi přízdobami vyplňte bílými koulemi. K hrušce uvažte červenou mašli ze stuhy.

E-shop:

 • Základ saní - nevytvářejte sami. V našem e-shopu zakoupíte retro zimní saně proutěné v patina bílé. Základ je uvnitř potažen nepropustnou fólií odolnou proti vlhkosti a nečistotě. Aranžovat do něj můžete dle své fantazie.
 • Přízdoby ovoce a zvířátek - malé ozdoby zvířátek a ovoce, v našem e-shopu najdete pokaždé. Ať se jedná o celoroční nebo aktuální období.
 • Sušené květy a šišky - v zimním období na e-shopu k dostání široký výběr šišek (smrk, borovice, douglaska). Oblíbené květy Cedar Rose již po celý rok.
 • Sisal a stuhy - nezbytný pomocník pro finální úpravu. Sisal zakryje nevzhlednou kostku aranžovací hmoty a ze stuh vyrobíte různé velikosti mašlí.
 • Aranžovací pomůcky - nezbytným pomocníkem při tvoření je aranžovací hmota. Ničím jiným ji nenahradíte. Jedná se o suchou kostku, do níž pohodlně "zapícháte" všechny přízdoby. Je lehká a snadno se ořezává. Vázacím drátem do ní připevníte i sušené plody. Můžete využít i lepicí pistoli.

 

Bc.Lucie Broukalová, DecoupageTvoření.cz, 6.2.2017


Saně ptáčci 01 Saně ptáčci 02 Saně ptáčci 03 Saně ptáčci 04 Saně ptáčci 05 Saně ptáčci 06 Saně ptáčci 07 Saně ptáčci 08

Hnízdo s ptáčky

Zima je jako stvořená pro dekorace. Chodíme do přírody a nezapomeneme vždy vzít sáček se semínky pro ptáčky, abychom je nasypali do malé ptačí budky. Zejména sýkorky se v tomto období nechají rádi přikrmit. Jejich nejoblíbenější jsou semínka slunečnice. Z okna se díváme přímo na zahradu s malou ptačí budkou, a tak nás napadlo, že si trochu té zimy přeneseme i domu na okno. Truhlík jsme ozdobili vánočními květinami, plody a světelným řetězem.

Postup výroby zimního truhlíku:

Základem pro hnízdo je dřevěný truhlík o velikosti 28x16,5x11,5 cm. Protože se jedná o surové dřevo, natřeme je 1x bezbarým lakem a necháme zaschnout. Plochu truhlíku namalujeme odstínem barvy pastelově žlutá v poměru 1 : 2 (1 díl pastelově žluté odstín č. 203; 2 díly bílé odstín č. 102). Okraje zvýrazníme tmavě hnědou, odstín 617. K ozdobení truhlíku jsme použili motiv ubrousku 33x33 cm "cesmína s šípky a šiškami". Motiv jsme použily na všechny vnější strany. K dozdobení vnitřních stran jsme použili motivy z ubrousku "cesmína, šípky, jmelí s hvězdičkami". Vše poté přelakujeme bezbarvým lakem a necháme nejlépe do druhého dne zaschnout.

Do takto připraveného truhlíku vložíme aranžovací hmotu, do které zapíchneme po stranách větvičky borovice nebo tůje o max. délce 10-15 cm. Zbytek zakryjeme kokosovou trávou (kterou necháme zejména po okrajích viditelnou), vložíme svazky vánočních hvězd; přidáme ptáčka, červené muchomůrky a hřiby. Opět použijeme borovicové šišky jako symbol zimní dekorace. Po okrajích schováme řetěz s červenými svítícími žárovičkami (vložíme jej do kokosové trávy).

Protože je truhlík přenosný i se světelným řetězem, můžeme jej dát i na okno. Ve večerních hodinách si truhlík můžeme rozsvítit. Pokud jej chceme dát na skříňku nebo stolek, truhlík umístíme na červenou podložku (zdůrazníme tak jeho dekoraci) a do okolí volně položíme borovicové šišky, snopy Khus Possy.

E-shop: Aranžování muchomůrky červené 12 ks/sv. Předměty k dekoraci dřevěný truhlík 28x16,5x11 cm. Ubrousky 33x33 cm s vánočním motivem.

Bc. Lucie Ryšavá, DecoupageTvoření.cz, 22.1.2013

 


Ptacek obr_01 OZ Ptacek obr_03 OZ Ptacek obr_05 OZ Ptacek obr_06 OZ Truhlik zima 02 OZ Truhlik zima 03 OZ Truhlik zima 04 OZ

Adventní věnec - pomeranče a sušené plody

Vyzkoušejte si letos udělat adventní věnec vlastníma rukama. Materiál, který budete potřebovat, snadno seženete v obchodech s potřebami k aranžování nebo si je nasbíráte na zahradě či při procházce lesem.

Postup výroby adventního věnce:

Základem adventního věnce je slaměný kruh o průměru 25 cm.  K omotání kruhu použijeme mech a větvičky jedle o max. délce 10-15 cm; přidat můžeme i větvičky túje, které stahujeme vázacím drátem. Každá další řada musí překrývat řadu předcházející.

Na takto připravený věnec tavicí pistolí nebo vázacím drátem připevňujeme přízdoby: celé sušené pomeranče; šišky Glabrum Loose; malé modřínové nebo borovicové šišky. Věnec položíme na misku, abychom dovnitř věnce mohli vložit čtyři adventní svíčky. Na dno dáme nehořlavou podložku (např. pečící papír), aby dno bylo bezpečné při hoření svíček. Pokud svíčky chceme zdobit jak je na obrázku, z plátů včelího vosku vykrojíme hvězdu (formičkou na cukroví), plát z lehka nahřejeme a obalíme do něj svíčku. Zvolit můžeme však jednoduší formu, např. ovázat každou svíčku rafií a přidat malou proutěnou hvězdu. Každou neděli zapalujeme jednu svíčku.

Do okolí věnce můžeme volně naaranžovat sušené plátky pomeranče, borovicové šišky, větvičky břízy nebo snopy Khus Possy.

E-shop: potřeby k tvoření (klikněte na obrázek)

 • Slaměný kruh pr. 25 cm
 • Vázací drát, zelený
 • Pomeranče sušené celé
 • Šišky Glabrum Loose
 • Sada svíček 4 ks
 • Rafie přírodní
 • Hvězda ratan přírodní
 • Pomerančové sušené plátky
 • Snopy Khus Possy
 • Šiška borovice
 • Lepicí pistole + lepicí tyčinky do pistole

Bc. Lucie Ryšavá, kreativní tvoření DecoupageTvoření.cz, 30.11.2012

Obr.: věnec s pomeranči a sušenými plody (zdroj: časopis BildDerFrau - Advent).

 

Adventní květináče

Adventní věnec nemusí být jen kruh, ale vyzkoušejte třeba květináče, truhlík nebo ošatku. My vyzkoušíme klasické terakota květináče, do kterých dáme svíčky, voňavé větvičky jedle a tůje a několik přízdob. Přízdoby a květináče, které budete potřebovat, snadno seženete v obchodech s potřebami k aranžování. Větvičky jedle a tůje si přinesete ze zahrádky a lesa.

Postup výroby adventních květináčů:

Základem pro každou svíčku je květináč terakota o průměru cca 6,5 cm (vybíráme však dle velikosti a průměru použitých svíček) nebo plechový obal. Pomocí akrylových barev obarvíme květináče do zlaté barvy. Pomocí šablony, vystřihneme z tvrdého kartonového papíru hvězdu, kterou také obarvíme zlatou akrylovou barvou. Do středu hvězdy napíšeme jednotlivě číslici 1, 2, 3, a 4. Číslice symbolizuje každou neděli, která zbývá do vánočního dne. Připevníme ji pomocí tavicí pistole ke květináčku.

Dno květináčů vysypeme pískem a do něj zapíchneme bodce pro svíčku. Umístíme červené svíčky. K výzdobě květináče použijeme větvičky jedle o max. délce 10-15 cm; přidat můžeme i větvičky túje, které zapíchneme do písku. Květináčky můžeme také zdobit obrázky z ubrousků (technikou decoupage); připevnit malé přízdoby pomocí rafie: hvězdičky či koule z proutí, rolničky nebo zvonky.

Do okolí adventních květináčků volně naaranžujeme jablka, ořechy, sušené celé pomeranče; šišky Salignum Loose, Pubescens; Glabrum Loose, snopy Khus Possy, andělíčky, apod. Svíčky můžeme také ovázat rafií.

E-shop: potřeby k tvoření

 

 • Květináče cca od pr. 6,5 cm (dle velikosti a průměru svíčky)
 • Obal plech s/bez opletu (různé velikosti)
 • Svíčky červené 4 ks (různé velikosti)
 • Bodec/zápich na svíčku 4 ks
 • Hobby Acryl matt zlatá, odstín č. 802
 • Pomeranče sušené celé
 • Šišky Pubescens
 • Šišky Glabrum Loose
 • Rafie přírodní
 • Hvězda ratan přírodní
 • Snopy Khus Possy
 • Šiška borovice
 • Lepicí pistole + lepicí tyčinky do pistole
 • A jiné malé přízdoby: rolničky, zvonky, andělíčci, apod.

Bc. Lucie Ryšavá, kreativní tvoření DecoupageTvoření.cz, 30.11.2012

Obr.: květináče se svíčkami (zdroj: časopis BildDerFrau - Advent).

  

Vánoční hvězda a břečťan

     Jedním ze symbolů vánoc je vánoční hvězda. V Evropě je po vánočním kaktusu nejvíce oblíbená v předvánočním čase. Nejvíce ji známe v červené variantě; neznámá není ani v bílé, růžové nebo žluté barvě. Svojí krásou doplňuje přírodní aranžmá z větviček chvojí. Dát si ji můžeme do dřevěných truhlíků, keramických nebo plechových obalů, ale vždy ji necháváme v obytné místnosti. Venku by jí nízké teploty nesvědčily. Oblíbená je kombinace se zeleným břečťanem.

    Motiv vánoční hvězdy jsme  proto použili na krabičku na sypaný čaj, kávu, v kombinaci s oblíbenou krabičkou na kapesníky. To vše jsme ještě dozdobili listy břečťanu. Vánoční set jsme darovali: byl dárkem, který udělal velkou radost.

Rubrika: návody - vánoční hvězda s břečťanem: krabička na čaj, kávu a na drobnosti (vyprodáno); krabička na kapesníkyubrousky 33x33 cm - motiv „květ vánoční hvězdy“a "břečťan 2.", lak lesklý a lepidlo Nerchau; Hobby akrylová barva: pastelově žlutá (odstín č. 203) a Rubens bílá (odstín č. 102).

E-shop: vánoční hvězda - přízdoby; motivy ubrousků vánoční hvězdy a břečťan; hotové výrobky z naší dílny na prodej.


vanocni hvezda 01 OZ vanocni hvezda 02 OZ vanocni hvezda 04 OZ vanocni hvezda 05 OZ vanocni hvezda 06 OZ vanocni hvezda 07 OZ vanocni hvezda 08 OZ vanocni hvezda 10 OZ

Vánoční pozdrav

Vánoce jsou svátky lidské sounáležitosti. Atmosféra vánoc je důležitá. Možná budou vánoce na blátě, možná nenapadne sníh. Vy si vánoce díky své fantazii můžete vytvořit. Pomocí imitace sněhu naneste na okraje akrylový tmel - imitace sněhu, přesně tak, jako by jej zapadal sníh. 

A vánoční tašky budou určitě k nepřehlédnutí. Jsou malé - pohodlně je schováte do kabelky a přitom velké: dáte do nich velký nákup (nákupní tašky s krátkým nebo s dlouhým uchem vyprodány).

E-shop: motivy ubrousku s vánoční hvězdou a vánoční věnce;  hotové výrobky z naší dílny na prodej.


Vánoční zátiší 01 Vánoční stojánek Vánoční zátiší 02 Vánoční zátiší 03 detail Zimni krajina Zimni krajina 02 Zimni krajina 03 Zimni krajina 04 Vánoční taška hvězdy Vanočni taška venec Vánoční taška dekor Vanoční taška hvězdy vánoční

Zima a sníh

Zimní nálada: obrázek "smějící se děti staví sněhuláka"; zimní motivy s kočkami, zasněženou vesnicí nebo s jeleny v lese; medvídek s lucernou.

Vánoční hvězda nejlépe vynikne na dřevěném talíři, který rádi použijeme na vánoční cukroví nebo různé sladkosti. Krásně ozdobí náš stůl a přivítá návštěvu. Cukroví z něj bude slavnostněji chutnat.

E-shop: hotové výrobky z naší dílny na prodej.


102 Talir vanocni hvezda 104 Prostirani vanocni hvezda OZ 106 Zrcadlo svatecni dekor OZ 107 Deska - svatecni dekor 01 OZ 108 Deska - zimni dekor OZ 101 Deska - svatecni dekor 02 OZ 109 Stojanek - svatecni OZ