Kalendář


 

2009-2017 © Copyright DecoupageTvoření. Všechna práva vyhrazena.

Kopírování obrazového materiálu, šíření celých nebo částí textů, fotografií nebo zdrojových kódů obsažené na DecoupageTvoření, nesmí být v jakékoliv podobě využito bez výslovného souhlasu autorů.


Newsletter

Zasílání novinek, tipů a článků z našeho webu e-mailem:

Aranžování & dekorace

Přízdoby k aranžování a dekoraci:


Truhlíky plné dekorace: Máte vám truhlík, který byste chtěli vyzdobit? Vyberte si z dřevěných nebo proutěných!

E-shop: s květinami trsy jahod, svazky levandule, květy slunečnic nebo plody citronů, oliv. Zkuste i různá zvířátka.

Barevné stuhy na svázání mašlí, ovázání nádob nebo na zavěšení dekorace.

Štítky

Levandule Jahody   Zahradní altán   Rybníky a tůně  Měsíček lékařský Růže zahradní Ptáčci, motýli, včely Obilí Ječmen, žito, pšenice Konev s rafií  Věnce z proutí Mořské uzly Mušle, hvězdice Svazek trávy Šalvěj tymián, oregano Voňavé bylinky na břehu potoka Horská údolí  Strže potoků Voňavé sirupy Marmelády z rybízu, borůvek, malin

 

LETNÍ speciál & DEKO

Dekorace léto (aranžmá do nádob, košů, truhlíků).

Fotogalerie a návody letního tvoření (jak zdobíte vy?).

Nejnovější články (fotogalerie, návody pro tvoření).

 


Návody, popis a techniky »
Venkovský styl - růže

     Růže zdobí každou zahradu již dlouhá století. V minulosti byla známa mnohá šlechtitelská panství. V současné době se vysazují ve velkém měřítku a šlechtí se. Zdobí také zámecké zahrady, velké parky. Najdete je i v malých terakotových nádobách na balkónech a malých prostranstvích.

     Snad každá žena má ráda růže ve váze, doplněné zelenými trávami či ozdobným listím. A proto je oblíbeným vzorem mnoha designérů. Najdete je na bytovém textilu/látkách: polštářích, závěsech, pokrývkách; úložných prostorech, mini dekoracích, věšáků, na květnících, ale i jako dekorativní prvek na porcelánu (v mnoha šlechtických rodech se jídelní sady s motivy květin používali pro panské oslavy, ale i významnou návštěvu).

     Venkovský styl „cottage“ je velmi oblíbený a jeho patinový povrch působí jakoby výrobek byl stovky let starý. Oblíbenými motivy jsou růže, levandule, srdce a srdíčka, námořní motivy. Pro naši šperkovnici se 3 zásuvkami, jsme použili popínavou růžovou růži se zelenými stonky. Protože je kolekce ve venkovském stylu, povrch jsme patinovali do červené (struktura „oprýskaného“ dřeva). Vytvořili jsme jej nejdříve nátěrem červené, poté nátěrem pastelově žluté s bílou, nechali zaschnout a jemným brusným papírem „zbrousili“ okraje, hrany i části ploch povrchu. Celý výrobek jsme poté ošetřili lesklým lakem na decoupage.

Pomůcky a materiál, který potřebujete na vytvoření této dekorace:

  • mini komoda/šperkovnice se 3-mi zásuvkami: mini komoda; akrylová barva č. 102 bílá, č. 203 pastelově žlutá, č. 317 červená; ubrousek 33x33 cm motiv Růže a motýli 2.; jemný brusný papír; nůžky; lepidlo a lesklý lak; štětec vel. 12. K dozdobení dekorace zelených a bílých srdíček. 
  • stojánek na příbory/květiny: stojánek Maxmilian; akrylová barva č. 102 bílá, č. 203 pastelově žlutá, č. 317 červená; ubrousek 33x33 cm motiv Růže a motýli 2.; jemný brusný papír; nůžky; decoupage lepidlo a lak lesklý; štětec. K dozdobení dekorace zelených a bílých srdíček.
  • svazek květin: 2x balení růžové růže (6 ks/bal.); 2x balení gazánie žluté s korálkem (4 cm/6 ks/bal.); papírový provázek zelený š. 6 cm (cca 5 m); 3 ks motýl žlutý na kolíčku.         

Fotogalerie: DecoupageTvoření - léto.

Hotové výrobky na prodej: výrobky z naší dílny.

E-shop: klikněte na detail obrázku použitého materiálu (viz. výše).

Postup - mini komoda/šperkovnice:

Dřevěný polotovar si nejdříve očistíme od nečistot (tzv. dřevěného prachu, který může ulpívat na štětci). K čištění použijeme jemný kartáček na ruce. Celou komodu/šperkovnice si natřeme akrylovou barvou odstín č. 317 červená. Ta slouží jako "základní barva" pro patinu. Necháme ji zaschnout a poté přetřeme akrylovou barvou míchaný odstín č. 102 bílá a č. 203 pastelově žlutá, v poměru cca 3 : 1 (dle vašeho citu). Necháme opět zaschnout. Po zaschnutí nanášíme na rovné plochy vrstvu decoupage lepidla (alespoň 2 vrstvy), které necháme vždy mezi jednotlivými vrstvami zaschnout.  Na zaschnuté lepidlo přiložíme horní tištěnou vrstvu ubrousku a přes pečící papír zažehlíme. Zbylý ubrousek po zaschnutí odstřihneme. Nedostatky při zažehlování opravíme štětcem s lepidlem. Necháme opět zaschnout. Vzor "patiny/oprýskaný vzhled" vytvoříme pomocí jemného brusného papíru: zbrousíme místa, které chceme, aby vypadala jako stovky let staré (nejlépe hrany, záhyby, ale i také rovné plochy). Doporučujeme zbrus provádět pouze jedním tahem (nikoliv tam a zpět), aby se zbytek barvy nepoškodil. Zbrousíme opatrně až na barvu odstínu č. 317 červené. Pozor: nikdy nebrousíme až na základní dřevo! Poté aplikujeme lesklý lak, opět necháme zaschnout.

Postup - stojánek na příbory/květiny:

Postup na dekoraci je stejný jako viz. výše "mini komoda/šperkovnice".

Postup - dekorace svazek květin:

Použijeme svazek růží a svazek gazánií s korálkem. Přidáme pevně k sobě a omotáme papírovým provázkem (zelená). Jeho konce necháme dlouhé, abychom na nich mohli vytvořit "listy". Na jeho dlouhé stonky připevníme motýli. U svazku vytvoříme uzel, kterým provázek stáhneme. Doprostřed kytice připevníme pomocí kolíčku žlutého motýla.

Do mini komody/šperkovnice vložíme bižuterii nebo šperky. Stojánek použijeme na příbory nebo na dekoraci květin. Svazky květin aranžujeme na komodu nebo do skleněné vázy (zde nám posloužila láhev od mini ochucených olejů), jejíž horní okraj omotáme rafií.    

Datum vydání: 16.7.2013

Autor: Bc. Lucie Ryšavá, DecoupageTvoření.cz

Všechna práva vyhrazena.

Žádná část textu ani fotografie nesmí být využita bez výslovného souhlasu autora.

  

Související články: 

 

?

 

NThjODF