Kalendář


 

2009-2017 © Copyright DecoupageTvoření. Všechna práva vyhrazena.

Kopírování obrazového materiálu, šíření celých nebo částí textů, fotografií nebo zdrojových kódů obsažené na DecoupageTvoření, nesmí být v jakékoliv podobě využito bez výslovného souhlasu autorů.


Newsletter

Zasílání novinek, tipů a článků z našeho webu e-mailem:

Aranžování & dekorace

Přízdoby k aranžování a dekoraci:


Truhlíky plné dekorace: Máte vám truhlík, který byste chtěli vyzdobit? Vyberte si z dřevěných nebo proutěných!

E-shop: s květinami trsy jahod, svazky levandule, květy slunečnic nebo plody citronů, oliv. Zkuste i různá zvířátka.

Barevné stuhy na svázání mašlí, ovázání nádob nebo na zavěšení dekorace.

Štítky

Levandule Jahody   Zahradní altán   Rybníky a tůně  Měsíček lékařský Růže zahradní Ptáčci, motýli, včely Obilí Ječmen, žito, pšenice Konev s rafií  Věnce z proutí Mořské uzly Mušle, hvězdice Svazek trávy Šalvěj tymián, oregano Voňavé bylinky na břehu potoka Horská údolí  Strže potoků Voňavé sirupy Marmelády z rybízu, borůvek, malin

 

LETNÍ speciál & DEKO

Dekorace léto (aranžmá do nádob, košů, truhlíků).

Fotogalerie a návody letního tvoření (jak zdobíte vy?).

Nejnovější články (fotogalerie, návody pro tvoření).

 


Návody, popis a techniky »
Velikonoční vejce a jarní krabička

Velikonoce jsou svátkem jara a jejich  symbolem jsou vejce. Věří se, že jejich magická schopnost je  zajistit plodnost, prosperitu, zdraví a štěstí. Vejce zdobíme malováním, barvením, škrabáním, plstěním, háčkováním, pletením z papíru a jinými technikami. Malovanými vejci zdobíme věnce, sváteční stůl, větvičky vrby nebo je pokládáme do proutěných ošatek.

Velká vejce z polytyrenu jsme ozdobili technikou decoupage, omotali sváteční mašlí a položili do dřevěné lísky (vystlané kokosovou trávou), společně s šitým kohoutem. Kohouty si můžete ušít podle návodu z časopisu nebo je zakoupíte již hotové. Krabička na drobnosti v pastelově žluté s motivem svazku žlutých narcisů a motýly, dočasně poslouží jako "hnízdo se strakatými vejci". Ovažte ji žlutou stuhou, dodá tak aranžmá větší barevnosti. Nechybí tu ani barevní motýli: v oranžové a červené.

Pomůcky a materiál, který potřebujete na vytvoření této dekorace:

  • velikonoční vejce s kohoutem: dřevěná líska (cca 30x20 cm); polystyrenové vejce 12 cm; ubrousek 25x25 cm motiv Aureus/červená; kokosová tráva; látkový šitý kohout; motýl červený a na dozdobení bílá saténová stuha;
  • jarní krabička s hnízdem vajec: akrylová barva č. 102 bílá, č. 203 pastelově žlutá, č. 513 zelená světlá; ubrousek 33x33 cm motiv Svazek narcisy a motiv Barevní motýli; nůžky; decoupage lepidlo a lak lesklý; štětec vel. 12; hnízdo vajec; motýl oranžový a na dozdobení žlutá stuha.

  

             

Fotogalerie: DecoupageTvoření - jaro.

Hotové výrobky na prodej: výrobky z naší dílny jarní krabička.

E-shop: klikněte na detail obrázku použitého materiálu (viz. výše).

Postup - velikonoční vejce:

Na polystyrénové vejce 12 cm (můžeme použít i menší 8 cm), nalepíme lepidlem decoupage pouze horní tištěnou vrstvu ubrousku 25x25 cm s motivem Aureus/červená. Pro snadnější manipulaci ze všech stran, zapíchneme dolní stranu vejce na špejli. Natíráme vždy od středu do stran. Necháme důkladně lepidlo zaschnout. Poté aplikujeme lesklý lak, opět necháme zaschnout. Vejce omotáme bílou saténovou stuhou a připevníme červené motýly na kolíčku. Vložíme do dřevěné lísky s kokosovou trávou a kohoutem. Šitého kohouta můžeme buď zakoupit v e-shopu nebo si jej ušijeme podle návodu z aktuální nabídky časopisů o ručních pracích.

Postup - džbán s fialkami:

Postup na dekoraci džbánu s fialkami, naleznete v samostatném článku Džbány s krokusy, fialkami a motýly.

Postup - jarní krabička:

Dřevěnou krabičku nejdříve očistíme kartáčkem od všech nečistot (drobné pilinky a prach, které by nám mohly ulpět na štětci s barvou). Naneseme akrylovou barvu odstín č.203 pastelově žlutá a č.102 bílá v poměru 1 : 2. Nátěr opakujeme nejméně 2x a vždy necháme mezi jednotlivými vrstvami zaschnout. 

Motiv narcisů a motýlů z ubrousku pomocí nůžek vystříháme. Na horní a spodní víko nalepíme motiv z ubrousku 33x33 cm Svazek narcisy. Na přední a pravou část nalepíme motiv Barevných motýlů. Aplikujeme vždy jen horní tištěnou vrstvu z ubrousku. Okraje krabičky natřeme akrylovou barvou odstín č.513 zelená světlá a opět necháme důkladně zaschnout. Poté přelakujeme decoupage bezbarvým lesklým lakem

Do krabičky vložíme hnízdo se strakatými vejci a připevníme pomocí kolíčku oranžového motýla. Celou krabičku omotáme žlutou mašlí. Na Velikonoce nám dočasně krabička poslouží jako hnízdo. Poté do ní můžeme uschovat drobnosti, sladkosti nebo ji využít jako šperkovnici.   

Datum vydání: 29.3.2013

Autor: Bc. Lucie Ryšavá, DecoupageTvoření.cz

Všechna práva vyhrazena.

Žádná část textu ani fotografie nesmí být využita bez výslovného souhlasu autora.

 

 

Související články: 

 

?

 

MDY2ZGU4OT