Kalendář


 

2009-2017 © Copyright DecoupageTvoření. Všechna práva vyhrazena.

Kopírování obrazového materiálu, šíření celých nebo částí textů, fotografií nebo zdrojových kódů obsažené na DecoupageTvoření, nesmí být v jakékoliv podobě využito bez výslovného souhlasu autorů.


Newsletter

Zasílání novinek, tipů a článků z našeho webu e-mailem:

Aranžování & dekorace

Přízdoby k aranžování a dekoraci:


Truhlíky plné dekorace: Máte vám truhlík, který byste chtěli vyzdobit? Vyberte si z dřevěných nebo proutěných!

E-shop: s květinami trsy jahod, svazky levandule, květy slunečnic nebo plody citronů, oliv. Zkuste i různá zvířátka.

Barevné stuhy na svázání mašlí, ovázání nádob nebo na zavěšení dekorace.

Štítky

Levandule Jahody   Zahradní altán   Rybníky a tůně  Měsíček lékařský Růže zahradní Ptáčci, motýli, včely Obilí Ječmen, žito, pšenice Konev s rafií  Věnce z proutí Mořské uzly Mušle, hvězdice Svazek trávy Šalvěj tymián, oregano Voňavé bylinky na břehu potoka Horská údolí  Strže potoků Voňavé sirupy Marmelády z rybízu, borůvek, malin

 

LETNÍ speciál & DEKO

Dekorace léto (aranžmá do nádob, košů, truhlíků).

Fotogalerie a návody letního tvoření (jak zdobíte vy?).

Nejnovější články (fotogalerie, návody pro tvoření).

 


Návody, popis a techniky » ARANŽOVÁNÍ » Jaro a velikonoce » Džbán s květinami
Džbány s krokusy, fialkami a motýly

Astronomické jaro začíná 20. března. Jarní pragnostika říká "březnový vítr a dubnový déšť probudí májové květiny". Nebo "jarní déšť je pro rostliny, podzimní pro prameny. Špačkové přináší zprávu o jaru, vlaštovky jaro a teplé dny."

Březen, to je měsíc, kdy začíná nejen jaro, ale také nás čekají svátky Velikonoční, spojené s pomlázkou, zpěvem, vajíčky, beránky, zajíčky a spousty pestrých barev. A tak máme důvod k tvoření: zdobení, malování, vaření, pečení a hlavně děláme radost jeden druhému.

Tentokrát jsme si domů chtěli přinést krokusy a fialky s motýly. Barevné krokusy vystrkují své květy z chladné země: oranžové, fialové září do dálky. Na procházce přírodou nepřehlédneme ani koberec první fialových květů fialek. Květiny můžeme je dát do vázy. A protože jsme chtěli, aby nám bohaté květy vydržely co nejdéle, použili jsme přízdoby krokusů i fialek svázané mašlí. Plechový džbán slouží jako váza. Dozdobili jsme jej poletujícími motýly, i malými květy barevné plsti.

Pomůcky a materiál, který potřebujete na vytvoření této dekorace: plechový džbán s opletem, svazky květin fialek nebo krokusů, motýl hnědý a oranžový, květiny z plsti barevné, kokosová tráva, akrylová barva č. 102 bílá a č. 203 pastelově žlutá, decoupage lak lesklý, štětec vel. 12.

Fotogalerie: Jarní speciál & DEKO.

Hotové výrobky na prodej: výrobky z naší dílny terakota, plechové obaly.

E-shop: aranžérské pomůcky; předměty k dekoraci plech/smalt; přízdoby květin.

Postup:

Plechový džbán s dřevěným opletem nejdříve očistíme kartáčkem od všech nečistot a hadříkem otřeme od mastnoty (lépe nám tak barva bude držet). Naneseme barvu odstín č.203 pastelově žlutá a č.102 bílá v poměru 1 : 2. Nátěr opakujeme nejméně 3x a vždy necháme mezi jednotlivými vrstvami zaschnout. Poté přelakujeme decoupage bezbarvým lesklým lakem.

Na džbán pomocí tavné pistole přilepíme barevné květy z plsti a motýly na kolíčku. Rozmístíme je rovnoměrně po celém džbánu.

Do džbánu vložíme kokosovou trávu společně se svazky fialek nebo krokusů. Na květy krokusů připevníme pomocí kolíčku barevné motýly (my jsme použili zejména hnědé a oranžové motýly). Na květy je můžeme i volně položit. Svazek květin omotáme žlutou mašlí.

Džbány s krokusy, fialkami a motýly nám zdobí stůl, parapet okna, ale i komodu. Motýli jsou stále jako "živí", jejich barevnost dává květinám barevné "teplo" domova.

Datum vydání: 22.3.2013

Autor: Bc. Lucie Ryšavá, DecoupageTvoření.cz

Všechna práva vyhrazena.

Žádná část textu ani fotografie nesmí být využita bez výslovného souhlasu autora.

 

Související články:

 

NjI4Mz