Kalendář


 

2009-2017 © Copyright DecoupageTvoření. Všechna práva vyhrazena.

Kopírování obrazového materiálu, šíření celých nebo částí textů, fotografií nebo zdrojových kódů obsažené na DecoupageTvoření, nesmí být v jakékoliv podobě využito bez výslovného souhlasu autorů.


Newsletter

Zasílání novinek, tipů a článků z našeho webu e-mailem:

Aranžování & dekorace

Přízdoby k aranžování a dekoraci:


Truhlíky plné dekorace: Máte vám truhlík, který byste chtěli vyzdobit? Vyberte si z dřevěných nebo proutěných!

E-shop: s květinami trsy jahod, svazky levandule, květy slunečnic nebo plody citronů, oliv. Zkuste i různá zvířátka.

Barevné stuhy na svázání mašlí, ovázání nádob nebo na zavěšení dekorace.

Štítky

Levandule Jahody   Zahradní altán   Rybníky a tůně  Měsíček lékařský Růže zahradní Ptáčci, motýli, včely Obilí Ječmen, žito, pšenice Konev s rafií  Věnce z proutí Mořské uzly Mušle, hvězdice Svazek trávy Šalvěj tymián, oregano Voňavé bylinky na břehu potoka Horská údolí  Strže potoků Voňavé sirupy Marmelády z rybízu, borůvek, malin

 

LETNÍ speciál & DEKO

Dekorace léto (aranžmá do nádob, košů, truhlíků).

Fotogalerie a návody letního tvoření (jak zdobíte vy?).

Nejnovější články (fotogalerie, návody pro tvoření).

 


Návody, popis a techniky »
Jahody - sladké pokušení

 Sladké červené jahody - kdo by je neměl rád? S košíkem nadšeně rozhrnujeme listí jahodníku a trháme ty úžasné červené plody, abychom z nich pak upekli voňavý koláč, udělali jahodový koktejl nebo zmrzlinu pro děti.  

Materiál na tvoření - dřevěný tác a terakota obal: ubrousek 33x33 cm motiv "zahradní jahody" 1 ks, ubrousek 33x33 cm motiv "lesní jahůdky" 2 ks, tác dřevěný na ovoce 21x21x5,5 cm, obal na květináč pr. 15 cm, výška 16 cm (zakoupíte v každém zahradnictví nebo hobby marketu), akrylová barva hobby akryl matt Nerchau 59 ml, odstín č. 203 pastelově žlutá, odstín č. 503 zelená tmavá, decoupage lepidlo 250 ml, decoupage lak 250 ml.

Materiál na tvoření - velká jahoda: polystyren vejce 10 cm, papírový provázek TwistArt odstín tmavě zelená, sisal světle zelená 25 g, tmel jemný písek 250 g, akrylová barva Nerchau 59 ml, odstín č. 208 žlutá a 317 červená.

Pomůcky k tvoření: nůžky, štětec plochý vel. 12, ostrá špejle.

Postup "dřevěný tác a terakota obal s jahodami":

1. Dřevěný tác a obal na květináč nejdříve očistěte měkkým kartáčkem od "jemného prachu". Poté jej celý natřete akrylovou barvou odstín pastelově žlutá č. 203. Po zaschnutí okraje zvýrazněte akrylovou barvou zelená č. 503 (doporučujeme ji trochu zesvětlit akrylovou barvou bílou, odstín č. 102).

2. Na dekoraci jsme použili ubrousek "lesní jahůdky 1." a "zahradní jahody". Motiv z ubrousku můžete buď vystříhat nebo vytrhat. Poté jej přilepte na dekorovaný předmět pomocí decoupage lepidla. Po zaschnutí lepidla předměty přelakujte decoupage lakem nejlépe ve dvou vrstvách.

Postup "velká červená jahoda":

3. Polystyrénové vejce natřete akrylovou barvou odstín červená č. 317. Po zaschnutí smíchejte tmel jemný písek s akrylovou barvou odstín žlutá č. 208 a s pomocí špičky ostré špejle, nanášejte kousky tmelu tak, aby vypadala jako "zrníčka" na jahodě. Nechte zaschnout a poté přelakujte.

4. Stopky jahod vytvoříte pomocí krouceného papírového provázku (tzv. TwistArt) odstín tmavě zelená, š. 6 cm. Na stopky budete potřebovat celkem 7 ks, z návinu provázku si odstřihněte: 

  • 1 ks v délce 10 cm, 
  • 3 ks po 8 cm,
  • 2 ks po 7 cm
  • 1 ks po 6 cm.

Střed rozmotejte, okraje nechte zkroucené. Jeden zkroucený konec poté "zabodněte" do středu (využijte konec ostré špejle) na vrcholu jahody (širší část). Okraje u zapíchnutého středu můžete lehce přilepit zespodu (aby se vám stonky nezvedaly nahoru). Do terakota obalu naaranžujte světle zelený sisal a jahodu na něj volně položte.

5. Celou dekoraci můžete doplnit jahodovými figurkami, mini květináčky, rozsypanou hlínou a podkladem z juty. Dřevěný jahodový tác bude vhodným doplňkem pro letní horké dny - servírované jahody se šlehačkou, sklenice s jahodovým koktejlem nebo zmrzlinou; nebo báječně sladkým jahodovým koláčem. A tak pozvěte své přátele na "sladké jahodové pokušení".

Poznámka: uvedené množství materiálu nespotřebujete celé (např. barvy, lak, lepidlo, tmel, papírové provázky), ale zbude vám na další tvoření.

Datum vydání: 25.6.2012, Bc. Lucie Ryšavá, DecoupageTvoření.cz

Všechna práva vyhrazena. Žádná část textu ani fotografie nesmí být využita bez výslovného souhlasu autora.

 

 

MDRlO