Kalendář


 

2009-2018 © Copyright DecoupageTvoření. Všechna práva vyhrazena.

Kopírování obrazového materiálu, šíření celých nebo částí textů, fotografií nebo zdrojových kódů obsažené na DecoupageTvoření, nesmí být v jakékoliv podobě využito bez výslovného souhlasu autorů.


Aranžování & dekorace

Přízdoby k aranžování a dekoraci:

Truhlíky plné dekorace: Máte vám truhlík, který byste chtěli vyzdobit? Vyberte si z dřevěných nebo proutěných!

E-shop: aranžérské přízdoby s květinami a plody. Přidejte zvířátka nebo postavičky.

Barevné stuhy na svázání mašlí, ovázání nádob nebo na zavěšení dekorace.

 

Nejzajímavější

 Aranžování. Návrhy jak aranžovat pro jarní období.

 Techniky a návody pro decoupage. Víte, co potřebujete pro decoupage?

 Jarní speciál - s návody a blogem pro jarní tvoření.

 Věnečky: vyberte si slámové, proutěné věnce.

 

Jarní speciál & DEKO

Dekorace (aranžmá do nádob, košů, truhlíků, věnců).

Fotogalerie a návody tvoření (jak zdobíte vy?).

Nejnovější články (fotogalerie, návody pro tvoření).

 


Techniky - návody » Twist Art, pletení z papíru
TwistArt - kroucený provázek

Papírový provázek červenáCo je TwistArt? 

TwistArt, nebo-li kroucený provázek, je vyroben ze speciálního papíru. Každý výrobek je tak originálem s jedinečným a nezaměnitelným vzhledem. Hodí se na výrobu ozdobných předmětů, doplňků do interiéru, ale též na tkaní, háčkování či pletení. 

Provázek má specifické vlastnosti: na slunečním světle se barva nemění, nepřitahuje prach, jde o materiál bez alergenů. Papírový provázek zelená

Druhy materiálu: papírové provázky se prodávají v různých šířkách po rozmotání. Všechny mají stejné vlastnosti a lze je zcela rozvinout.

 

Barevné odstíny papírových provázků od 3,5 cm do 6 cm po rozvinutí. Jako doplněk pro kroucené tvary dekorací použijte papírové dráty.

 

 

Inspirace, nápady na tvoření: Fotogalerie - TwistArt.

 

 


Vyrábíme technikou TwistArt

Růže z papírových provázků 005 Ruze bila 002 Pavla Wagnerova.jpg   

Růže jsou oblíbenou květinou snad každé z nás. Připomínají letní období. Růže se stane vítaným dárkem, který ve váze ozdobí stůl, komodu či skříňku na chalupě nebo doma. A protože růže kvetou v mnoha odstínech barev, vyrobíme si ji dle své oblíbené barvy: červené, bílé, oranžové, žluté, modré, aj.

    Na růži budeme potřebovat:  

  •     bílý a zelený twist art široký 6 cm,
  •     lepidlo na papír,
  •     aranžovací drát,
  •     nůžky,
  •     štětec a kleště.

 

Okvětní lístky

  

TwistArt 02.jpg

TwistArt 08.jpg 

  

Na výrobu okvětních lístků květu růže si nastříháme 9 kousků bílého twist artu dlouhého 7 cm (115001). Poté je všechny rozvineme a tvarujeme do lístku květu, jak to vidíte na obrázku. Vytvarované lístky zastřihneme – dle svého uvážení můžeme okraj nechat rovný, nebo jej vystřihnout zubatými nůžkami. Pomocí tupé hrany nůžek okraj lístku „shrneme“ přes okraj. Jeden lístek si odložíme a použijeme jej jako „středový“.

 

Výroba květu

 

TwistArt 13.jpg TwistArt 21.jpg

...

Vezmeme si aranžovací drát, který jsme si uštípli na potřebnou délku (délku volíme dle toho, kam chceme poté růži umístit – např. do vázy) nebo použijeme drobnou větev stromu. Konec vložíme do lepidla a opatrně na něj nalepíme středový lístek, který jsme si předtím upravili pomocí obtočení kolem štětce (lépe se nám s ním pak manipuluje při lepení na drátek nebo větvičku). Pevně stiskneme a necháme zaschnout. Postupně přidáváme další okvětní lístky do požadovaného tvaru.

...

Stonek..

 

TwistArt 26.jpg

 

Na vytvoření stonku potřebujeme zelený twist art (115018) o něco delší, než-li je délka stonku z drátku či větvičky. Celý papírový provázek rozbalíme, lehce ho potřeme lepidlem. Začátek pruhu podložíme diagonálně pod drát nebo větvičku a obtáčíme těsně papírovým proužkem, dokud nebude celý drát nebo větvička zakryta. Postupujeme stále úhlopříčně, abychom se vyvarovali příliš velké spotřeby – stonek by pak byl v poměru ke květu příliš masivní. Pečlivě papír oviňte a stahujte.

Výroba zelených lístků růže 

TwistArt 34.jpg TwistArt 37.jpg TwistArt 38.jpg

...

Každá růže má zelené lístky. Ty vytvoříme pomocí zeleného twist artu (115018) stejného, jaký jsme použili na výrobu stonku. Na vyrobení jedné růže potřebujeme nastříhat 2 kousky 10 cm dlouhého silného provázku a 8 kousků 6 cm dlouhého silného provázku. Konec 10 cm dlouhého provázku na jedné straně rozvineme. Konce 6 cm provázku také na jedné straně úplně rozvineme, na druhé straně necháme svinuté. Rozvinutý konec poté přetočíme. Přetočenými konci lepíme každý lístek k lístku s 10 cm provázkem tak, aby vytvořil ucelený list s počtem 5 malých lístků (viz obrázky). Poté celý hotový list na konci rozvineme a touto částí přilepíme ke stonku. Takto vytvoříme 2 listy pro jednu růži. 

 

TwistArt 41.jpg TwistArt 42.jpg TwistArt 44.jpg

...

Ještě si zeleného twist artu vyrobíme lístek pod okraj růže: vystřihneme si 4 cm dlouhý twist art, rozvineme jej, poskládáme jej jako harmoniku a vystřihneme malý lístek. Opět rozvineme a přilepíme jej pod spodní okraj růže (viz. obrázek).

...

Dekorace

  

Stonek nyní můžeme omotat červeným kokosovým vláknem a také bílým, popř. zeleným twist artem. Nyní jsou růže hotovy. Dekorovat ji můžeme šnečími ulitkami, korálky, apod. Zabalíme do průsvitného celofánu a můžeme ji darovat.  

Autor Bc.Lucie Ryšavá (text), Pavlína Wágnerová (fotografie). Vydáo 29.7.2009

Všechna práva vyhrazena. Žádná část textu ani fotografie nesmí být použita bez výslovného souhlasu obou autorek.