Kalendář


 

2009-2017 © Copyright DecoupageTvoření. Všechna práva vyhrazena.

Kopírování obrazového materiálu, šíření celých nebo částí textů, fotografií nebo zdrojových kódů obsažené na DecoupageTvoření, nesmí být v jakékoliv podobě využito bez výslovného souhlasu autorů.


Newsletter

Zasílání novinek, tipů a článků z našeho webu e-mailem:

Aranžování & dekorace

Přízdoby k aranžování a dekoraci:


Truhlíky plné dekorace: Máte vám truhlík, který byste chtěli vyzdobit? Vyberte si z dřevěných nebo proutěných!

E-shop: s květinami trsy jahod, svazky levandule, květy slunečnic nebo plody citronů, oliv. Zkuste i různá zvířátka.

Barevné stuhy na svázání mašlí, ovázání nádob nebo na zavěšení dekorace.

Štítky

Levandule Jahody   Zahradní altán   Rybníky a tůně  Měsíček lékařský Růže zahradní Ptáčci, motýli, včely Obilí Ječmen, žito, pšenice Konev s rafií  Věnce z proutí Mořské uzly Mušle, hvězdice Svazek trávy Šalvěj tymián, oregano Voňavé bylinky na břehu potoka Horská údolí  Strže potoků Voňavé sirupy Marmelády z rybízu, borůvek, malin

 

LETNÍ speciál & DEKO

Dekorace léto (aranžmá do nádob, košů, truhlíků).

Fotogalerie a návody letního tvoření (jak zdobíte vy?).

Nejnovější články (fotogalerie, návody pro tvoření).

 


Návody, popis a techniky »
Amfóra a dřevěný tác - svazek krokusy

  

Amfóra s mini amfórkami na lýku a tác dřevěný zdobený technikou decoupage.

Celou inspiraci tvoření (fotogalerii) naleznete zde.

        

 

Materiál (odkaz "proklikem" na obrázku, některé zboží z kolekce však nemusí být skladem):

 • Amfóra s mini amfórkami na lýku z terakoty 1.
 • Tác dřevěný malý/KLASIC 30x20x6,3 cm
 • Ubrousek Svazek krokusů
 • Decoupage lepidlo Pasuto, 250 ml
 • Decoupage lak Pasuto, 250 ml
 • Hobby Acryl matt pastelově žlutá, 59 ml (odstín č. 203)
 • Hobby Acryl matt červená, 59 ml (odstín č. 317)
 • Hobby Acryl matt tmavě modrá, 59 ml (odstín č. 410)
 • Akrylová barva Rubens bílá, 750 ml (odstín č. 102)
 • Špičaté a hlavně ostré nůžky
 • Přízdoba: svazek krokusů v barvě fialová

 

Postup:

1. Očistíme amfóru od nečistot, postačí nám k tomu malý kartáček na ruce. Abychom udělali základní podklad (a ušetřili si barvu č.203 pastelově žlutá), nejprve výrobky natřeme jen bílou barvou (odstín 102 bílá), nejlépe dvěma nátěry, které mezi sebou necháme zaschnout. Poté smícháme akrylové barvy "pastelově žlutá odstín č.203 a bílou odstín č.102", v poměru cca 1:5 (jeden díl pastelově žluté a 5 dílů bílé) tak, aby barva nádechem pastelově žluté a natřeme na základní bílou barvu. Pokud nám odstín po zaschnutí vyhovuje, můžeme lepit ubrousky. Pokud by se nám odstín zdál málo "sytý", můžeme přidat další vrstvu, aby barva lépe vynikla. Necháme vždy mezi jednotlivými vrstvami alespoň 15 minut zaschnout. Mini amfórky a dřevěný tác natřete stejným odstínem.

2. Pomocí nůžek vystřihněte jednotlivé motivy na ubrousku. Oddělte horní tištěnou vrstvu ubrousku a přiložte na amfóru i dřevěný tác. Pomocí štětce, lepidlem celý obrázek přelepte a vyhlaďte. Obrázek svazek krokusů umístěte z obou dvou stran amfóry. Na mini amfórky umístěte malé kvítky krokusů (můžete použít i motivy z ubrousku 25x25 cm). Tyto kvítky použijte i na velkou amfóru a dřevěný tác. Nechte lepidlo zaschnout a poté ještě jednou lepidlem zafixujte. Nechte důkladně zaschnout nejlépe do druhého dne.

3. Smíchejte barvy červená (odstín č. 317) a tmavě modrá (odstín č. 410) v poměru 1 : 1 (1 díl červené a 1 díl modré) - smícháním vám vznikne fialová barva. Do té postupně přidávejte bílou (odstín č. 102) tak, aby jste fialovou "zesvětlili" do barvy lila, jako je okraj ubrousku Svazky krokusů. Vzniklý odstín použijte na ucho a dolní i horní okraj amfóry velké i mini amfórky (namalujte), a také na dřevěný tác (můžete namalovat vnější okraje tácu). Nechte důkladně zaschnout. Na malování používejte menší štětce, nejlépe se hodí č. 8 Nerchau široký (lépe se s nimi kreslí linky).

4. Pomocí štětce celou amfóru i dřevěný tác přelakujte lakem (v nabídce lesklý nebo matný). Můžete také použít laky ve spreji (doporučujeme předmět vložit do papírové krabice, aby rozptyl laku nešel na ostatní předměty kolem). Nechte zaschnout cca 60 minut a poté celý proces ještě minimálně 2x zopakujte.

5. Nyní uvažte zpět na amfóru lýko s mini amfórkami, přidejte přízdoby krokusů ve svazku a dekorace je hotova.

Amfóře bude slušet místo na skříňce, poličce nebo jej můžete umístit na zahradu (nevadí ji sychravé počasí, neboť jste amfóru dobře přelakovali) jako zahradní dekoraci ke květináčům, popř. ji osadit zahradními květinami. Určitě pro ni naleznete slunné místo, kde bude perfektní ozdobou nejen pro vaše oči.

 Datum vydání: 13.5.2011

Autor: Bc. Lucie Ryšavá, DecoupageTvoření.cz

Všechna práva vyhrazena.

Žádná část textu ani fotografie nesmí být využita bez výslovného souhlasu autora. 

 

Související články:

 

 

ZWVlNTY3